Run City Kielce. Scyzoryk się otwiera

1 lutego 2015

ARC-2015_0201_0057
Run City Kielce. 5 km. Trasa – boczna nitka techniczna, obok drogi ekspresowej – jak pas startowy lotniska. Prosta, równa, płaska. Nawrót 180 stopni i do mety. Pogoda genialna.

Słonecznie i gorąco jak w marcu. Zapisy przyjmowane były na specjalnym stanowisku w największej galerii handlowej w regionie. Start i meta nieomal w centrum miasta. W samo południe. Na starcie jest nawet ksiądz. I nie po to aby się ścigać. Policja obstawia trasę i wszystkie drogi dolotowe. Zatrzymują samochody, wstrzymują ruch lub kierują na objazd. Na linii startu jest już fotograf, i kamera.

Czas i miejsce dekoracji wyznaczone i ustalone. Nie pod płotem, na wypizdowie. Jest miejsce w centrum handlowym odległym o 100m. Tam nie ma, że wejdę i jest miejsce. Wymaga to trochę wysiłku. A tu jest. Załatwione. Miło, ciepło, przyjemnie. Impreza idealna.

Zbliża się wyznaczona godzina. 12.00. Godzina startu. Odliczanie 5…4..1..0…Start. Długa prostą, nawrót za dwa i pół kilometra. Za około dwadzieścia minut będą na mecie. Pięć samochodów policyjnych, fotograf, kamera… a i ksiądz… I czterech zawodników.

kielce-city-run-01

kielce-city-run-02


CZTERECH
a właściwi trzech, czwarta dziewczyna niepełnoletnia, biegnie tylko kilometr. Biegacze to jedna WIELKA rodzina ? Takie codzienne memy – czy dziś już biegałeś ? a przebiegłeś dziś ? a biegłeś… a spociłeś się ? … a…. A gówno prawda z tą rodziną.

Hejt ? Zawiść ?  Gdzie koledzy i koleżanki biegacze BBL, BBM czy BMW bo już nie pamiętam dokładnie, która to ta jedna rodzina. Nie ich człowiek ? Nie to kółko różańcowe ? Może chory zakaźnie ?

kielce-city-run-05

kielce-city-run-04

kielce-city-run-03

Była (prze)mowa na starcie. Do trójki startujących. Była mowa na dekoracji. Podziękowania. I przeprosiny, że tak niewiele dla tak niewielu.

Fakt, sam zdziwiłem się kiedy trafiłem na informacje o biegu. Fakt – ten plakat. Fakt – sam nieomal „zahejtowałem”, sam sobie się dziwie, że skończyło się na notatce bez komentarza i wniosków. Czekałem co napiszecie. Bo nie znałem tematu. Komentarze, że coś kiepsko z orgiem.

OK. Fakt – 50 zł wpisowe to bardzo dużo, za w sumie nic. Ale były dyplomy. Ale były medale. Jakieś tam, ale jednak jakieś. Ciężkie.
Marketing tej imprezy był bez pojęcia. Prawda. Nie tam gdzie powinien, nie tak jak powinien. Może gdyby któryś z bardziej rozgarniętych biegaczy pogadał z organizatorem, Panem MM, pomógł, doradził. Może gdyby miał wizje i perspektywy na 100 startujących, startowe byłoby 25 zł. To już zmieniłoby podejście do tematu. Fakt – może coś z tym organizatorem nie tak, może za dużo adrenaliny, za dużo gorących emocji, za mało zimnego biznesu. Chciał.
A taka piękna pogoda. Jeszcze wczoraj można było się zapisać. Mogło pobiec i 500 osób. Myślałem, że ci biegnący obok organizatora to brat i szwagier. A oni zapłacili to startowe. Przyszli normalnie na zawody. Pobiegli, dobiegli, na mecie była radość zwycięstwa. I fotograf i kamera, wywiad, nagranie.  To miał być blog o sprzęcie. Nie miałem zamiaru poruszać takich tematów. Ale czasem scyzoryk się otwiera. Kielecki.
//

PS.
Słyszałem, jak organizator zapraszał na drugą edycje. 7.02.2016.

Warto przeczytać

Co robić z ciuchami po treningu… czyli jak prać odzież sportową

9 grudnia 2017

Jak prać? O dziwo jest to pytanie, które często pojawia się w dyskusjach na biegowych grupach i forach. Czynność wydaje się banalnie prosta, a jednak stanowi problem dla sporej grupy biegającego społeczeństwa.

12 jesiennych kurtek na każdą pogodę – moje subiektywne propozycje

18 października 2016

Ogrzewanie mieszkań, ciepłe ciuchy na zimę. Grecy takich kosztów nie maja, ale nie mają też frajdy biegania w jesiennej słocie. My musimy pogodzić się z naturą, nie udawać Greka a na jesień i zimę pomyśleć o odpowiednim ubraniu.

Strava – niezastąpiona dla kolarza i doskonała dla biegacza

7 lipca 2016

Aplikacje i platformy społecznościowe, to narzędzia treningowe, bez których dziś trudno sobie wyobrazić tak amatora jak i zawodowca. Jest kilka bardzo popularnych aplikacji, i wokół nich toczy się w większości życie aktywnej społeczności.

Nike Air Zoom Pegasus 33. Sprawdzone w biegu. Recenzja

10 czerwca 2016

Pierwsza para butów z napisem Pegasus pojawiła się w sklepach w roku 1983. Od tamtej pory zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje bez zmian. Pegasus to wciąż najbardziej uniwersalny i  najpopularniejszy but treningowy na rynku.

Nie chcesz biegać, może zacznij chodzić. Nordic Walking miniporadnik

4 stycznia 2016

Bieganie to duża przyjemność, to endorfiny, to jedna z najprostszych form rekreacji. Tak. Bieganie to również jedna z najbardziej kontuzjogennych form rekreacji, i nie zawsze możesz biegać.

X-Bionic – bielizna termoaktywna na zimno, na ciepło, na zawsze

30 grudnia 2015

Dziś zacznę nowy cykl prezentujący czołowe marki specjalizujące się w produktach przeznaczonych dla ludzi aktywnych. Sukcesywnie przedstawię kilka najważniejszych, mających wpływ na rozwoju nowoczesnych technologii.

Kurtka jesienna do biegania. W co się ubrać – szafa biegacza vol.5

8 września 2015

Dobra kurtka do biegania. Jeśli szukacie jednej, uniwersalnej – nieprzewiewnej, nieprzemakalnej, oddychającej, ciepłej, takiej która sprawdzi się w jesienne szarugi, a może też zimowe mrozy – kupcie cokolwiek. Dlaczego?

Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.

17 maja 2015

Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.