Supernova Glide 8 i Energy Boost 3 – nowe styropianowe hity z trzema paskami

7 stycznia 2016

AQ1865_41_detail
Nie jestem jakimś wyrafinowanym biegaczem, całkiem możliwe, że po ciemku, czy z zawiązanymi oczami nie rozróżniłbym czy biegnę w „którymś tam” modelu butów z serii 7 czy 8, ale cieszy fakt, że producenci dbają o nasze konsumenckie samopoczucie, i regularnie podsyłają na sklepowe półki nowe wersje znanych modeli.

A seria energetycznych butów „na styropianie” Adidas Boost cieszy się dużą, i co ważne zasłużoną popularnością wśród biegaczy – od amatorów po zawodowców, toteż nie dziwi fakt, że firma nie zasypia gruszek w popiele, i eksploatuje z maksymalną siłą nieustającą popularność podeszwy Boost.
Już nawet nie ogarniam ilości modeli na tej podeszwie – na początku były dwa, trzy, teraz jest ich kilkanaście. Lepsze, gorsze, udane i mniej udane. Ale magiczny wyraz BOOST napisany na cholewce daję wiarę w nieobliczalna moc i energie z nich płynącą, plus w gratisie przynależność do elitarnej grupy styropianowych władców chodników. Po wielkiej popularności topowych modeli serii Boost, z nowym rokiem pojawiają się godni następcy hitów sprzedaży. W nowych modelach widać zapożyczenia z topowej wersji Ultra Boost, jak np. konstrukcja zapietków, cholewki czy systemu Torsion. Oba nowe modele są też nieco lżejsze od swych starszych braci.

Adidas Energy BOOST 3

Ulubiony but wielu amatorów. Idealny zarówno na trening, jak i na start. Duża zawartość pianki Boost daje większy zwrot energii, ale też obecność pianki EVA daje brakujące w Ultra Boost’ach równe rozłożenie nacisku na podeszwę, co sprawia że w Energy Boost doskonale czują się tak zawodnicy szybcy, jak i wolniejsi i znacznie ciężsi. Nowa cholewka TechFit, ma zapewnić naturalne, giętkie wsparcie, oraz doskonałe dopasowanie dzięki bezszwowej konstrukcji. Znany już System Torsion wspiera nowość w tym modelu. To specjalnie wyprofilowane krawędzie podeszwy środkowej z pianki EVA, które pomagają utrzymać stopy w układzie neutralnym. Wypukła, uformowana z TPU konstrukcja FITFRAME zwiększa stabilizację pięty.
adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-01

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-02

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-04

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-03

Podeszwa pokryta gumą, o lekkim stopniu ugięcia daje dodatkowa amortyzację podobnie jak guma w Ultra Boost.
Stopa neutralna
Drop 10 mm
Waga: 310 g (rozmiar 42,5)
Cena: 690.00 zł

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-06

 

 

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-07

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-08

AF4918_41_detail

energy boost 3

Kolejnym nowym modelem który już można kupić, to niezwykle popularna seria

Adidas Supernowa Glide 8 Boost

Lider wśród butów treningowych. Obok Nike Pegasus chyba jeden z najpopularniejszych butów biegowych wśród amatorów. Model wielokrotnie nagradzany za design,  nominowany dwukrotnie do nagrody Runner’s World Editor’s Choice. Teraz pojawia się w nowej odsłonie. Z bezszwowa cholewką, całkowicie przeprojektowanym nowym zapiętkiem, specjalnie wyprofilowanym i miękkim dla ochrony ścięgna Achillesa, i nadal ze znakomitą gumą Continental, która daje chyba najlepszą w tej klasie butów przyczepność podeszwy. A podeszwa o tradycyjnym składzie 55% pianki boost i 45% pianki EVA.
Stopa neutralna
Drop 10 mm
Waga: 351 g (rozmiar 46)
Cena: 499.00 zł

zdjęcia/informacje www.adidas.com
adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-07

To co pierwsze rzuca się w oczy, w nowych Supernova Glide 8 – miękki wyprofilowany zapiętek

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-01adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-09

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-02

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-05

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-03

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-06

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-08

Warto przeczytać

Co robić z ciuchami po treningu… czyli jak prać odzież sportową

9 grudnia 2017

Jak prać? O dziwo jest to pytanie, które często pojawia się w dyskusjach na biegowych grupach i forach. Czynność wydaje się banalnie prosta, a jednak stanowi problem dla sporej grupy biegającego społeczeństwa.

12 jesiennych kurtek na każdą pogodę – moje subiektywne propozycje

18 października 2016

Ogrzewanie mieszkań, ciepłe ciuchy na zimę. Grecy takich kosztów nie maja, ale nie mają też frajdy biegania w jesiennej słocie. My musimy pogodzić się z naturą, nie udawać Greka a na jesień i zimę pomyśleć o odpowiednim ubraniu.

Strava – niezastąpiona dla kolarza i doskonała dla biegacza

7 lipca 2016

Aplikacje i platformy społecznościowe, to narzędzia treningowe, bez których dziś trudno sobie wyobrazić tak amatora jak i zawodowca. Jest kilka bardzo popularnych aplikacji, i wokół nich toczy się w większości życie aktywnej społeczności.

Nike Air Zoom Pegasus 33. Sprawdzone w biegu. Recenzja

10 czerwca 2016

Pierwsza para butów z napisem Pegasus pojawiła się w sklepach w roku 1983. Od tamtej pory zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje bez zmian. Pegasus to wciąż najbardziej uniwersalny i  najpopularniejszy but treningowy na rynku.

Nie chcesz biegać, może zacznij chodzić. Nordic Walking miniporadnik

4 stycznia 2016

Bieganie to duża przyjemność, to endorfiny, to jedna z najprostszych form rekreacji. Tak. Bieganie to również jedna z najbardziej kontuzjogennych form rekreacji, i nie zawsze możesz biegać.

X-Bionic – bielizna termoaktywna na zimno, na ciepło, na zawsze

30 grudnia 2015

Dziś zacznę nowy cykl prezentujący czołowe marki specjalizujące się w produktach przeznaczonych dla ludzi aktywnych. Sukcesywnie przedstawię kilka najważniejszych, mających wpływ na rozwoju nowoczesnych technologii.

Kurtka jesienna do biegania. W co się ubrać – szafa biegacza vol.5

8 września 2015

Dobra kurtka do biegania. Jeśli szukacie jednej, uniwersalnej – nieprzewiewnej, nieprzemakalnej, oddychającej, ciepłej, takiej która sprawdzi się w jesienne szarugi, a może też zimowe mrozy – kupcie cokolwiek. Dlaczego?

Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.

17 maja 2015

Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.