Testy butów kolekcji 2016. Mizuno Samurai Test Club

26 kwietnia 2016

26.04.2016 Kielce Stadion Lekkoatletyczny, test obuwia biegowego Mizuno - z Mizuno Samurai Test Club i hike.pl

Na kieleckim stadionie lekkoatletycznym Mizuno Samurai Test Club i sklep Hike.pl zorganizowali i zaprosili do wspólnego testowania butów z nowej kolekcji 2016. Kapryśna i nieprzewidywalna ostatnio pogoda tym razem nie sprawiła zawodu. Słońca nie brakowało, choć prawdę powiedziawszy mogło być nieco cieplej. Do testów udostępniono kilka najpopularniejszych nowych modeli w pełnej rozmiarówce, nie było wiec problemu z doborem obuwia. Inicjatywa bardzo przydatna, bo marka Mizuno nie jest w naszym kraju tak popularna i dostępna jak Nike czy Adidas, więc postrzegana jest nieco egzotycznie. Dla wielu biegaczy nieznane są charakterystyki poszczególnych modeli i ich przeznaczenie.

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0653

26.04.2016 Kielce Stadion Lekkoatletyczny, test obuwia biegowego Mizuno - z Mizuno Samurai Test Club i hike.pl

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0646
Podczas testu była możliwość sprawdzenia butów w realnych warunkach treningowych. W ciągu kilkunastu, czy kilkudziesięciu minut można było mieć na nogach kilka modeli butów, pobiegać w naturalnych warunkach i wyrobić sobie o nich zdanie. A przynajmniej wyłapać różnice pomiędzy poszczególnymi modelami. Tego nie uda się załatwić w sklepie. Nawet, jeśli jest tam bieżnia mechaniczna, to jednak nie to samo.

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0671

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0656

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0647

W ramach Mizuno Test Club dostępne były modele:
Sayonara 3 – najlżejszy, najszybszy i najbardziej dynamiczny
Wave Ridera 19 – uniwersalny but treningowy z dobrą amortyzacją
Wave Ultima 7 – but większą  amortyzacją niż Rider
Wave Connect 3 – buty z dobrą amortyzacją i wsparciem
Wave Inspire 12 – but treningowy z dużą amortyzacją

Mizuno Samurai Test Club

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0751

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0700

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0763

Pobiegałem, sprawdziłem jak Mizuno „leżą” na stopie, jak buty zachowują się podczas biegu w różnych prędkościach, jaka jest dynamika, amortyzacja poszczególnych modeli. Jak zauważyłem największe zainteresowanie wzbudzały Wave Rider 19 i Sayonara 3. Panowie zazwyczaj mieli dylemat co do modelu, Panie – tradycyjnie, po swojemu, czyli który wybrać kolor. Ja wreszcie przekonałem się, że Rider jest dla mnie za twardy, bo już kilkukrotnie „przymierzałem się” do zakupu tego modelu. No i spodziewałem się, że przyjdzie więcej osób. Żałujcie, bo warunki były doskonałe. Bieżnia stadionu do dyspozycji, można było spokojnie wybierać, biegać, porównywać.

26.04.2016 Kielce Stadion Lekkoatletyczny, test obuwia biegowego Mizuno - z Mizuno Samurai Test Club i hike.pl

26.04.2016 Kielce Stadion Lekkoatletyczny, test obuwia biegowego Mizuno - z Mizuno Samurai Test Club i hike.pl

Mizuno_Samurai_Test_Club_biegamwmiescie-pl_2016_0426_0651

26.04.2016 Kielce Stadion Lekkoatletyczny, test obuwia biegowego Mizuno - z Mizuno Samurai Test Club i hike.pl

26.04.2016 Kielce Stadion Lekkoatletyczny, test obuwia biegowego Mizuno – z Mizuno Samurai Test Club i hike.pl

Warto przeczytać

Co robić z ciuchami po treningu… czyli jak prać odzież sportową

9 grudnia 2017

Jak prać? O dziwo jest to pytanie, które często pojawia się w dyskusjach na biegowych grupach i forach. Czynność wydaje się banalnie prosta, a jednak stanowi problem dla sporej grupy biegającego społeczeństwa.

12 jesiennych kurtek na każdą pogodę – moje subiektywne propozycje

18 października 2016

Ogrzewanie mieszkań, ciepłe ciuchy na zimę. Grecy takich kosztów nie maja, ale nie mają też frajdy biegania w jesiennej słocie. My musimy pogodzić się z naturą, nie udawać Greka a na jesień i zimę pomyśleć o odpowiednim ubraniu.

Strava – niezastąpiona dla kolarza i doskonała dla biegacza

7 lipca 2016

Aplikacje i platformy społecznościowe, to narzędzia treningowe, bez których dziś trudno sobie wyobrazić tak amatora jak i zawodowca. Jest kilka bardzo popularnych aplikacji, i wokół nich toczy się w większości życie aktywnej społeczności.

Nike Air Zoom Pegasus 33. Sprawdzone w biegu. Recenzja

10 czerwca 2016

Pierwsza para butów z napisem Pegasus pojawiła się w sklepach w roku 1983. Od tamtej pory zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje bez zmian. Pegasus to wciąż najbardziej uniwersalny i  najpopularniejszy but treningowy na rynku.

Nie chcesz biegać, może zacznij chodzić. Nordic Walking miniporadnik

4 stycznia 2016

Bieganie to duża przyjemność, to endorfiny, to jedna z najprostszych form rekreacji. Tak. Bieganie to również jedna z najbardziej kontuzjogennych form rekreacji, i nie zawsze możesz biegać.

X-Bionic – bielizna termoaktywna na zimno, na ciepło, na zawsze

30 grudnia 2015

Dziś zacznę nowy cykl prezentujący czołowe marki specjalizujące się w produktach przeznaczonych dla ludzi aktywnych. Sukcesywnie przedstawię kilka najważniejszych, mających wpływ na rozwoju nowoczesnych technologii.

Kurtka jesienna do biegania. W co się ubrać – szafa biegacza vol.5

8 września 2015

Dobra kurtka do biegania. Jeśli szukacie jednej, uniwersalnej – nieprzewiewnej, nieprzemakalnej, oddychającej, ciepłej, takiej która sprawdzi się w jesienne szarugi, a może też zimowe mrozy – kupcie cokolwiek. Dlaczego?

Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.

17 maja 2015

Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.