Na trening i na zakupy. Sportowy smartwatch Garmin Vivoactive 3

23 listopada 2017

Szczerze mówiąc, dla osoby o mniejszym sportowym zacięciu, a bardziej praktycznym usposobieniu to bardzo rozsądna alternatywa dla obecnie znacznie droższych, flagowych modeli zegarków.

O tym zegarku mówi się już od kilku miesięcy, teraz jednak polskie ceny przyjęły bardziej akceptowalny poziom, więc opisując podstawowe cechy i funkcjonalność, niech zaistnieje w archiwum bloga. W kieszeni zostaje więcej, a w funkcjach dostajemy niewiele mniej od Forerunner 935 czy Fenix 5. Ok, czegoś tam nie ma – zaawansowanych funkcji dynamiki biegu, czy rowerowych pomiarów mocy, nie zmierzymy dokładnie swoich sukcesów w pływaniu, ale mamy estetyczną, ładną, lekką obudowę, jest barometr i wysokościomierz oparty na pomiarze barometrycznym, podłączymy zewnętrzny pas HR, prześlemy przez nowoczesny Smart BT dane do smartfona.
Dodając do tego wodoszczelność klasy 50m, sprawny moduł GPS, sekundowy zapis i baterię, która pozwoli biec z aktywnym GPS’em 13 godzin, a w trybie smart ładowarki możemy nie zabierać na tygodniowy wyjazd… to jest się nad czym zastanowić.

No i jeszcze zupełna nowość – funkcja Garmin Pay, czyli system płatności zbliżeniowych. Nie krzyczę o tym na wstępie, bo usługa obsługiwana przez FitPay (karty Visa i Mastercard) nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzona w Polsce. Ale jest, i warto to odnotować, bo wyruszyć w świat możemy teraz w każdej chwili.

Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska mówi „…Vívoactive 3, to pierwszy smartwatch GPS wyposażony w technologię Garmin Pay, rozwiązanie umożliwiające dokonywanie płatności zbliżeniowych przez zegarek – bez telefonu, czy karty płatniczej. Niemal każda aktywna osoba doświadczyła sytuacji, w której przez brak karty i gotówki nie mogła kupić napoju lub przekąski podczas treningu. Garmin Pay  rozwiązuje ten problem. Działa wszędzie tam, gdzie karty płatnicze – dzięki temu wychodząc z domu nie trzeba pamiętać o zabraniu portfela.”Funkcja Garmin Pay stworzona we współpracy z firmą FitPayTM. obsługuje karty płatnicze i kredytowe Visa and Mastercard z większości banków. Dodanie posiadanych kart do „elektronicznego portfela” Garmin Pay daje takie same możliwości, co posiadanie fizycznej karty, przy wygodzie posiadania ich na nadgarstku.

W pakiecie otrzymujemy wszystko to co niezbędne w dobrym sportowym zegarku. Vívoactive 3 posiada kopertę z elementami ze stali nierdzewnej, i zawsze włączony, kolorowy, czytelny w każdych warunkach ekran o wysokiej rozdzielczości. Zegarek wyposażono w innowacyjny interfejs Side Swipe, pozwalający na błyskawiczne przewijanie menu, widżetów i ekranów.

Dzięki technologii nadgarstkowego pomiaru tętna Elevate, Vívoactive 3 oferuje przydatne narzędzia monitorowania kondycji – ponad 15 fabrycznie załadowanych aplikacji do aktywności sportowych takich jak bieganie, pływanie, joga i inne, wykonywanych na zewnątrz i w pomieszczeniach. Oczywiście możemy dowolnie konfigurować i dodawać aplikacje z darmowego sklapu Garmin Connect IQ.

Ekran:
– przekątnej 30,4 mm
– rozdzielczość 240 x 240 pikseli
– zabezpieczony Corning Gorilla Glass 3
– dotykowy
Czujniki i komponenty:
– wysokościomierz barometryczny
– 3-osiowe akcelerometry,
– cyfrowy kompas
– GPS / GLONASS
– monitor pracy serca (OHR)
Akumulator: litowo-polimerowy, do 7 dni w trybie smart, z GPS do 13 godzin.
Pamięć: zapisuje 7 aktywności czasowych i 14 dni aktywności. Przechowuje dane GPS i tętna w odstępach 1-sekundowych lub w odstępach SMART.
Synchronizacja: z komputerem za pomocą kabla do ładowania oraz przez Bluetooth.
Waga: 43g

vivo3

Zegarek monitoruje poziomu sprawności na podstawie pułapu tlenowego i zarządzanie danymi dotyczącymi szacowanego wieku sprawnościowego.
Dzięki inteligentnym powiadomieniom z alarmem wibracyjnym, po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem można odbierać i odpowiadać na wiadomości tekstowe, a także sprawdzać powiadomienia o e-mailach, czy z serwisów społecznościowych.


W ciągu dnia Vívoactive 3 automatycznie synchronizuje się z aplikacją Garmin Connect Mobile, by zapisać dane i umożliwić późniejszy dostęp do nich. Zegarek dostępny jest w trzech kolorach – czarno-stalowym, biało-stalowym oraz czarno-szarym.
Szczegółowe dane: Garmin vivoactive 3

tekst: biegamwmiescie.pl – Krzysztof Jot
informacje: materiały prasowe Garmin | foto: Garmin | www.reviewjunkies.com | www.the5krunner.com | www.montre-cardio-gps.fr | www.ovcharski.com
Warto przeczytać

Garmin Forerunner 735XT. Multisportowy profesjonalista w klasie średniej

19 listopada 2016

Przyznam Wam, że ten tekst (nie odważę się nazwać go testem) miał ukazać się dwa miesiące temu. Ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Takie jest życie. Banał, który potrafi sporo namieszać.

Odzież kompresyjna HOKO. Hiszpańska droga do doskonałości

3 września 2016

Patrząc na logotyp czy nazwy poszczególnych produktów, pierwsze, co nasuwa się na myśl to japońskie pochodzenie producenta. I chyba nikomu z klientów nie przychodzi do głowy, że HOKO to firma pochodząca i produkująca w Hiszpanii.

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

Odlo – bielizna termoaktywna. Najlepsza dla najlepszych

12 stycznia 2016

Kontynuując cykl o wiodących producentach bielizny termoaktywnej, koniecznie należy wymienić istniejącą od ponad sześćdziesięciu lat firmę, produkującą bieliznę pod marką Odlo.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.