Na trening i na zakupy. Sportowy smartwatch Garmin Vivoactive 3

23 listopada 2017

Szczerze mówiąc, dla osoby o mniejszym sportowym zacięciu, a bardziej praktycznym usposobieniu to bardzo rozsądna alternatywa dla obecnie znacznie droższych, flagowych modeli zegarków.

O tym zegarku mówi się już od kilku miesięcy, teraz jednak polskie ceny przyjęły bardziej akceptowalny poziom, więc opisując podstawowe cechy i funkcjonalność, niech zaistnieje w archiwum bloga. W kieszeni zostaje więcej, a w funkcjach dostajemy niewiele mniej od Forerunner 935 czy Fenix 5. Ok, czegoś tam nie ma – zaawansowanych funkcji dynamiki biegu, czy rowerowych pomiarów mocy, nie zmierzymy dokładnie swoich sukcesów w pływaniu, ale mamy estetyczną, ładną, lekką obudowę, jest barometr i wysokościomierz oparty na pomiarze barometrycznym, podłączymy zewnętrzny pas HR, prześlemy przez nowoczesny Smart BT dane do smartfona.
Dodając do tego wodoszczelność klasy 50m, sprawny moduł GPS, sekundowy zapis i baterię, która pozwoli biec z aktywnym GPS’em 13 godzin, a w trybie smart ładowarki możemy nie zabierać na tygodniowy wyjazd… to jest się nad czym zastanowić.

No i jeszcze zupełna nowość – funkcja Garmin Pay, czyli system płatności zbliżeniowych. Nie krzyczę o tym na wstępie, bo usługa obsługiwana przez FitPay (karty Visa i Mastercard) nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzona w Polsce. Ale jest, i warto to odnotować, bo wyruszyć w świat możemy teraz w każdej chwili.

Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska mówi „…Vívoactive 3, to pierwszy smartwatch GPS wyposażony w technologię Garmin Pay, rozwiązanie umożliwiające dokonywanie płatności zbliżeniowych przez zegarek – bez telefonu, czy karty płatniczej. Niemal każda aktywna osoba doświadczyła sytuacji, w której przez brak karty i gotówki nie mogła kupić napoju lub przekąski podczas treningu. Garmin Pay  rozwiązuje ten problem. Działa wszędzie tam, gdzie karty płatnicze – dzięki temu wychodząc z domu nie trzeba pamiętać o zabraniu portfela.”Funkcja Garmin Pay stworzona we współpracy z firmą FitPayTM. obsługuje karty płatnicze i kredytowe Visa and Mastercard z większości banków. Dodanie posiadanych kart do „elektronicznego portfela” Garmin Pay daje takie same możliwości, co posiadanie fizycznej karty, przy wygodzie posiadania ich na nadgarstku.

W pakiecie otrzymujemy wszystko to co niezbędne w dobrym sportowym zegarku. Vívoactive 3 posiada kopertę z elementami ze stali nierdzewnej, i zawsze włączony, kolorowy, czytelny w każdych warunkach ekran o wysokiej rozdzielczości. Zegarek wyposażono w innowacyjny interfejs Side Swipe, pozwalający na błyskawiczne przewijanie menu, widżetów i ekranów.

Dzięki technologii nadgarstkowego pomiaru tętna Elevate, Vívoactive 3 oferuje przydatne narzędzia monitorowania kondycji – ponad 15 fabrycznie załadowanych aplikacji do aktywności sportowych takich jak bieganie, pływanie, joga i inne, wykonywanych na zewnątrz i w pomieszczeniach. Oczywiście możemy dowolnie konfigurować i dodawać aplikacje z darmowego sklapu Garmin Connect IQ.

Ekran:
– przekątnej 30,4 mm
– rozdzielczość 240 x 240 pikseli
– zabezpieczony Corning Gorilla Glass 3
– dotykowy
Czujniki i komponenty:
– wysokościomierz barometryczny
– 3-osiowe akcelerometry,
– cyfrowy kompas
– GPS / GLONASS
– monitor pracy serca (OHR)
Akumulator: litowo-polimerowy, do 7 dni w trybie smart, z GPS do 13 godzin.
Pamięć: zapisuje 7 aktywności czasowych i 14 dni aktywności. Przechowuje dane GPS i tętna w odstępach 1-sekundowych lub w odstępach SMART.
Synchronizacja: z komputerem za pomocą kabla do ładowania oraz przez Bluetooth.
Waga: 43g

vivo3

Zegarek monitoruje poziomu sprawności na podstawie pułapu tlenowego i zarządzanie danymi dotyczącymi szacowanego wieku sprawnościowego.
Dzięki inteligentnym powiadomieniom z alarmem wibracyjnym, po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem można odbierać i odpowiadać na wiadomości tekstowe, a także sprawdzać powiadomienia o e-mailach, czy z serwisów społecznościowych.


W ciągu dnia Vívoactive 3 automatycznie synchronizuje się z aplikacją Garmin Connect Mobile, by zapisać dane i umożliwić późniejszy dostęp do nich. Zegarek dostępny jest w trzech kolorach – czarno-stalowym, biało-stalowym oraz czarno-szarym.
Szczegółowe dane: Garmin vivoactive 3

tekst: biegamwmiescie.pl – Krzysztof Jot
informacje: materiały prasowe Garmin | foto: Garmin | www.reviewjunkies.com | www.the5krunner.com | www.montre-cardio-gps.fr | www.ovcharski.com
Warto przeczytać

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

Słuchawki do biegania. Kilka praktycznych porad, uwag i test

23 stycznia 2016

Podobno słuchanie muzyki podczas treningów pomaga, motywuje, zwiększa wydolność organizmu oraz stymuluje koordynację ruchową. To tłumaczy, dlaczego siedmiu na dziesięciu spotkanych biegaczy ma na głowie słuchawki.

12 porad jak zdrowo i bezpiecznie biegać zimą

20 stycznia 2016

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku prawdziwie zimowych dni będzie więcej niż w poprzednich latach.  Może nie w całej Polsce będzie bardzo mroźnie, ale śnieg i temperatury w okolicach zera czy kilku stopni mrozu zadomowiły się na dobre. A przecież nie mamy zamiaru odpuszczać naszego ulubionego biegania.

W co się ubrać do biegania – Jesienno zimowa szafa vol.2

26 grudnia 2015

Zapraszam do odświeżonego wpisu z grudnia 2014 r. To temat ciągle żywy i aktualny. Został uzupełniony o kilka nowych informacji, jednak „podstawa przekazu” nie uległa zmianie.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.

Pierwszy zimowy tydzień. Test – biegowa odzież sprawdzona…w biegu

28 grudnia 2014

Mając więcej wolnego czasu, bo świąteczny weekend trwa i trwa – sprawdziłem, tak na wszelki wypadek – czy te ubraniowe rady sprawdzają się, i wykorzystując mroźną aurę „zbadałem” słuszność kilku koncepcji co do ubioru.