Polar M600 – co warto wiedzieć. Android Wear dla aktywnych

21 września 2016

polar-m600-000
Pierwszy zegarek monitorujący aktywność sportową z systemem Android Wear. Mówiło się o nim już jakiś czas, od kilku dni jest dostępny w sprzedaży. Połączenie smartwatcha i średniej klasy zegarka sportowego daje produkt skierowany do użytkowników nastawionych na zdrowy tryb życia, nie stroniących od technologicznych nowinek. Wodoodporny Polar M600 urokiem może nie powala, w środowisku najnowszych zegarków z Android Wear wygląda raczej skromnie, bardziej przypomina fitnessową opaskę, niż tak urodziwe zegarki jak np.Moto360, LG czy Huawei. Ale jest zaprojektowany głównie do rejestrowania funkcji sportowych (bieganie, rower), treningów i monitorowania naszej dziennej aktywności.

Polar M600 monitoruje aktywność, zlicza kroki, zapewnia śledzenie GPS. Uzyskamy dane w rodzaju tempo, dystans, kalorie. W zegarku można pływać, aczkolwiek nie rejestruje wtedy żadnych danych dotyczących aktywności. M600 nie posiada funkcji Vitrualnego Partnera, czy Symulacji Wyścigu. Nie oferuje żadnych funkcji nawigacyjnych w rodzaju Back to Start, Markers czy Waypoint.

polar-m600-008

W kwestii zastosowań sportowych M600 plasuje się w klasie niższej-średniej, oferując wszystko to, co posiada bardzo popularny, produkowany już dwa lata model M400, a dodatkowo został wyposażony w optyczny pomiar tętna z nadgarstka. Nowy czytnik HR oparty o system sześciu diod LED, który ma zapewnić większą dokładność pomiarów, niż moduły stosowane dotychczas przez Polar.
Należy jednak zwrócić uwagę, że posiadacz M600 musi ręcznie aktywować swoje jednostki treningowe lub poszukać odpowiedniego sportu/aktywności wśród oferowanych przez menu. Zegarek bowiem nie wykrywa ich sam automatycznie (tak jak produkty Garmin czy Fitbit). M600 nie monitoruje tętna non stop, a tylko podczas uruchomionej jednostki sportowej, lub na polecenie z menu.

polar-m600-001

polar-m600-003

Polar M600 posiada dotykowy, kolorowy ekran TFT o wielkości 1,3 cala, który oprawiony w kopertę z tworzywa sztucznego z ramką ze stali nierdzewnej umieszczono w wymiennym silikonowym pasku. Za funkcje GPS zintegrowane z systemem GLONASS odpowiada chipset MediaTek (oj precyzyjnie to chyba nie będzie). W zegarek wbudowano 4 GB pamięci wewnętrznej (z tego 2.5GB dla użytkownika np. na pliki mp3 do odtwarzania muzyki z połączonymi przez BT słuchawkami bezprzewodowymi).

Bateria 500mAh ma zapewnić 48 godzin pracy w trybie smartwatcha (bez funkcji GPS). Sygnał GPS rejestrowany jest co sekundę. M600 zapewnia połączenie wyłącznie poprzez Bluetooth w standardzie Smart (wyższy niż 4.0) czyli np. nie posiada możliwości połączenia akcesoriów poprzez ANT+. Opcjonalnie tętno można też mierzyć z paska HR, połączonego poprzez BT.

polar-m600-002

polar-m600-009

Główne parametry zegarka:
– ekran dotykowy 1,3″ TFT o rozdzielczości 240x240px /260dpi
– szkło Gorilla 3
– obudowa tworzywo + stal nierdzewna
– wodoodporność IPX8
– bateria 500mAh
48 godzin pracy w trybie zegarka
10 godzin pracy z włączonym systemem GPS
– GPS oparty o chipset MediaTek MT2601 (wspiera GLONASS)
– wysokościomierz / z danych GPS
– czujnik optyczny HR 6 LED
– pamięć 4GB / z tego 2.5GB dla przechowywania plików
– Bluetooth Smart

Polar M600 zapewnia funkcjonalność „pozasportową” dzięki platformie Android Wear 2.0, w tym:
– obsługa połączeń
– powiadomienia z telefonu o emailach, sms’ach z możliwością odpowiedzi (poprzez smartfona)
– powiadomienia kalendarza
– możliwość personalizacji wyglądu
– sterowanie muzyką
– prognoza pogody

polar-m600-005

Podczas treningu można sprawdzić kto dzwoni, i zdecydować, czy połączenie odebrać, czy też odrzucić. W ustawieniach określamy, z których aplikacji powiadomienia mają być przekazywane. Powiadomienia otrzymujemy poprzez ekran i wibrację. Zegarek współpracuje z platformą Polar FLOW. Jeśli chcemy, informacje o treningu i codziennej aktywności będą automatycznie wysyłane i udostępniane do innych serwisów, jak na Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal czy MapMyFitness.

Oczywiście jak przystało na Android Wear mamy do dyspozycji mnóstwo aplikacji „obcych” które zwiększa atrakcyjność oferowanych funkcji. No i ekran wygląda efektownie – ładne kolory i przyzwoita czytelność.
m600_frontleft_raceband_black_hr125

agh3ikmc3sklcbi8lqrg

Polska cena zegarka w dniu premiery to 1550,00 zł. Dość dużo.

Tekst: biegamwmiescie.pl
Foto: itness-factory.net | ridemedia.com.au | techradar.com | wikimonks.com | phandroid.s3 | unfinishedman.com | cdn3.vox-cdn.com
polaroid-m600-004

m600

Warto przeczytać

Garmin Forerunner 735XT. Multisportowy profesjonalista w klasie średniej

19 listopada 2016

Przyznam Wam, że ten tekst (nie odważę się nazwać go testem) miał ukazać się dwa miesiące temu. Ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Takie jest życie. Banał, który potrafi sporo namieszać.

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

12 porad jak zdrowo i bezpiecznie biegać zimą

20 stycznia 2016

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku prawdziwie zimowych dni będzie więcej niż w poprzednich latach.  Może nie w całej Polsce będzie bardzo mroźnie, ale śnieg i temperatury w okolicach zera czy kilku stopni mrozu zadomowiły się na dobre. A przecież nie mamy zamiaru odpuszczać naszego ulubionego biegania.

Odlo – bielizna termoaktywna. Najlepsza dla najlepszych

12 stycznia 2016

Kontynuując cykl o wiodących producentach bielizny termoaktywnej, koniecznie należy wymienić istniejącą od ponad sześćdziesięciu lat firmę, produkującą bieliznę pod marką Odlo.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.