Nike Epic React Flyknit – rewolucja (od) podeszwy

22 lutego 2018

Pianka Nike React pierwszy raz została zastosowana latem 2017 w modelu Jordan SuperFly. 22 lutego 2018 światową premierę ma biegowy model Nike Epic React Flyknit. Chemicy z laboratorium Nike przez ponad trzy lata testowali nowe materiały, aby uzyskać zadowalające rezultaty. Laboratorium Nike Sports Research udostępniło projektantom dane zbierane przez ponad 2000 godzin testów, dzięki którym inżynierom udało się określić, w których miejscach i w jakiej ilości potrzeba pianki Nike React.

Nike Epic React Flyknit


Trójwymiarowy wzór, obejmuje całą podeszwę i jej boczną ścianę. Wzmocniona konstrukcja podeszwy na czubku i pięcie zapewnia wysoką odporność na ścieranie i daje dodatkową stabilność. To „najlżejsza, najdelikatniejsza, najgładsza i najbardziej responsywna pianka, jaką stworzyliśmy dla biegaczy” – mówi Brett Holts, wiceprezydent Nike.

Pianka ma zastąpić na rynku dobrze znany Lunarlon, jest jednak bardziej miękka, zapewniając zwiększoną sprężystość. Epic React Flyknit jest modelem lżejszym, mocniej amortyzowanym i bardziej dynamicznym niż Lunar Epic Low Flyknit 2.

Skarpetowa, wygodna cholewka z elastycznej dzianiny Flyknit, to bezszwowa jednoczęściowa konstrukcja o idealnym dopasowaniu do stopy. Gwarantuje doskonały komfort i wentylację. Buty są niezwykle lekkie, przy zachowaniu dużej amortyzacji i dynamiki.

Pierwsi biegacze testerzy piszą, że but jest niezwykle miękki, z dużą ilością dynamiki, odczuwalną podczas odbicia i lądowania. Stopa środkowa jest raczej wąska, a cholewka niezwykle wygodna.

 

W porównaniu do innych butów do biegania na obecnym rynku, Epic React Flyknit jest podobny do Adidas UltraBoost czy Saucony Freedom ISO.

tekst: Nike | biegamwmiescie
foto: runningmagazine.ca | nike.com
Warto przeczytać

Garmin Forerunner 735XT. Multisportowy profesjonalista w klasie średniej

19 listopada 2016

Przyznam Wam, że ten tekst (nie odważę się nazwać go testem) miał ukazać się dwa miesiące temu. Ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Takie jest życie. Banał, który potrafi sporo namieszać.

Odzież kompresyjna HOKO. Hiszpańska droga do doskonałości

3 września 2016

Patrząc na logotyp czy nazwy poszczególnych produktów, pierwsze, co nasuwa się na myśl to japońskie pochodzenie producenta. I chyba nikomu z klientów nie przychodzi do głowy, że HOKO to firma pochodząca i produkująca w Hiszpanii.

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

Odlo – bielizna termoaktywna. Najlepsza dla najlepszych

12 stycznia 2016

Kontynuując cykl o wiodących producentach bielizny termoaktywnej, koniecznie należy wymienić istniejącą od ponad sześćdziesięciu lat firmę, produkującą bieliznę pod marką Odlo.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.