Nike Epic React Flyknit – rewolucja (od) podeszwy

25 lutego 2018

Pianka Nike React pierwszy raz została zastosowana latem 2017 w modelu Jordan SuperFly. 22 lutego 2018 światową premierę ma biegowy model Nike Epic React Flyknit. Chemicy z laboratorium Nike przez ponad trzy lata testowali nowe materiały, aby uzyskać zadowalające rezultaty. Laboratorium Nike Sports Research udostępniło projektantom dane zbierane przez ponad 2000 godzin testów, dzięki którym inżynierom udało się określić, w których miejscach i w jakiej ilości potrzeba pianki Nike React.

Nike Epic React Flyknit


Trójwymiarowy wzór, obejmuje całą podeszwę i jej boczną ścianę. Wzmocniona konstrukcja podeszwy na czubku i pięcie zapewnia wysoką odporność na ścieranie i daje dodatkową stabilność. To „najlżejsza, najdelikatniejsza, najgładsza i najbardziej responsywna pianka, jaką stworzyliśmy dla biegaczy” – mówi Brett Holts, wiceprezydent Nike.

Pianka ma zastąpić na rynku dobrze znany Lunarlon, jest jednak bardziej miękka, zapewniając zwiększoną sprężystość. Epic React Flyknit jest modelem lżejszym, mocniej amortyzowanym i bardziej dynamicznym niż Lunar Epic Low Flyknit 2.

Skarpetowa, wygodna cholewka z elastycznej dzianiny Flyknit, to bezszwowa jednoczęściowa konstrukcja o idealnym dopasowaniu do stopy. Gwarantuje doskonały komfort i wentylację. Buty są niezwykle lekkie, przy zachowaniu dużej amortyzacji i dynamiki.

Pierwsi biegacze testerzy piszą, że but jest niezwykle miękki, z dużą ilością dynamiki, odczuwalną podczas odbicia i lądowania. Stopa środkowa jest raczej wąska, a cholewka niezwykle wygodna.

 

W porównaniu do innych butów do biegania na obecnym rynku, Epic React Flyknit jest podobny do Adidas UltraBoost czy Saucony Freedom ISO.

tekst: Nike | biegamwmiescie
foto: runningmagazine.ca | nike.com
Warto przeczytać

12 jesiennych kurtek na każdą pogodę – moje subiektywne propozycje

18 października 2016

Ogrzewanie mieszkań, ciepłe ciuchy na zimę. Grecy takich kosztów nie maja, ale nie mają też frajdy biegania w jesiennej słocie. My musimy pogodzić się z naturą, nie udawać Greka a na jesień i zimę pomyśleć o odpowiednim ubraniu.

Odzież kompresyjna HOKO. Hiszpańska droga do doskonałości

3 września 2016

Patrząc na logotyp czy nazwy poszczególnych produktów, pierwsze, co nasuwa się na myśl to japońskie pochodzenie producenta. I chyba nikomu z klientów nie przychodzi do głowy, że HOKO to firma pochodząca i produkująca w Hiszpanii.

FootBalance. Skandynawski komfort dla stóp w obuwiu sportowym

23 kwietnia 2016

Od czasu do czasu na biegowych forach powraca temat cienkiego kawałka pianki EVA oddzielającego naszą stopę od materiału podeszwy buta. Dobre (czytaj dobrze dobrane) buty do biegania – jeśli biegasz systematycznie, to zakup, który nie jest już postrzegany jak ekstrawagancja, lecz standard.

Odlo – bielizna termoaktywna. Najlepsza dla najlepszych

12 stycznia 2016

Kontynuując cykl o wiodących producentach bielizny termoaktywnej, koniecznie należy wymienić istniejącą od ponad sześćdziesięciu lat firmę, produkującą bieliznę pod marką Odlo.

Nie chcesz biegać, może zacznij chodzić. Nordic Walking miniporadnik

4 stycznia 2016

Bieganie to duża przyjemność, to endorfiny, to jedna z najprostszych form rekreacji. Tak. Bieganie to również jedna z najbardziej kontuzjogennych form rekreacji, i nie zawsze możesz biegać.

W co się ubrać do biegania – Jesienno zimowa szafa vol.2

26 grudnia 2015

Zapraszam do odświeżonego wpisu z grudnia 2014 r. To temat ciągle żywy i aktualny. Został uzupełniony o kilka nowych informacji, jednak „podstawa przekazu” nie uległa zmianie.

Pierwszy zimowy tydzień. Test – biegowa odzież sprawdzona…w biegu

28 grudnia 2014

Mając więcej wolnego czasu, bo świąteczny weekend trwa i trwa – sprawdziłem, tak na wszelki wypadek – czy te ubraniowe rady sprawdzają się, i wykorzystując mroźną aurę „zbadałem” słuszność kilku koncepcji co do ubioru.