Lepsza forma i zdrowie w prezencie na święta

4 grudnia 2016

041316_fit_002

Kolorowe światełka, choinki, wszechobecna bell-muzyka… powtarzający się schemat przedświątecznego zakupowego amoku. Bywa, że już od listopada sklepy starają się wpłynąć na nasze decyzje co do „gwiazdkowych” prezentów. U mnie nadal totalny brak czasu i możliwości do solidnego zajęcia się blogiem, i powiem Wam szczerze – tak będzie do końca lutego. Nie będę obiecywał, że coś się zmieni w najbliższych dniach, nie będę obiecywał rozbudowanych tekstów i testów. Ale na „sezon biegowy” już się to szaleństwo unormuje… tak to widzę :).
Więc w tym międzyczasie, pojawiać się będą „luźniejsze” wpisy. Dziś z lekką nutką PR. Kto jeszcze zastanawia się jakim prezentem uszczęśliwić „aktywną fizyczne” bliską naszemu sercu osobę – oto kilka podpowiedzi znalezionych na półce z napisem Garmin.

Lepsza forma i zdrowie w prezencie na święta

Jeśli nie chcemy, aby prezent od nas zaległ zapomniany na dnie szafy, pomyślmy o tym by był praktyczny i funkcjonalny. Osoby, które same dbają o zdrowie i formę, naturalnie podążają tym tropem podczas wyboru prezentu dla najbliższych.

032916_fit_1001

awe

Zdrowy styl życia

Dla osób, które prowadzą zdrowy styl życia, przestrzegają diety i aktywnie spędzają czas, ale też czasami potrzebują dodatkowej motywacji, idealnym prezentem będzie monitor aktywności, czyli ciesząca się sporą popularnością opaska fitness.
Opaski liczą kroki i spalone kalorie oraz przypominają o regularnym ruchu, jeśli za długo siedzimy w miejscu. Pomagają planować dietę oraz monitorować codzienny ruch i osiągać wyznaczone cele. Mając na uwadze stan zdrowia, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca 150 minut umiarkowanie intensywnej aktywności (np. szybkiego spaceru) lub 75 minut intensywnej aktywności (np. biegania) w tygodniu. Nowsze modele opasek np. Garmin Vivofit 3 liczą minuty intensywnej aktywności. Potrafią już nie tylko rejestrować kroki i tętno, ale automatycznie po ruchach wykonywanych przez użytkownika rozpoznają, czy osoba idzie, biegnie, płynie, czy ćwiczy kardio. Wszystkie wyniki zapisywane są w kalendarzu aktywności na platformie Garmin Connect. Opaski coraz częściej wyposażone są w optyczny pulsometr, dzięki czemu mierzą tętno bezpośrednio na nadgarstku jak Garmin Vivosmart HR.

vivofit3-seriesvivofit_hr_33681

070316_fit_10044-1
Najnowszy model opaski z oferty Garmin ma również wbudowany GPS, aby precyzyjnie określać dystans i tempo biegów lub spacerów, oraz zaznaczać pokonaną trasę na mapie. Opaski fitness to urządzenia zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet w każdym wieku. Dosłownie w każdym, bo od niedawna dostępne są również opaski dla dzieci.

r_vivofitjrfamily_hr_34532

Garmin Vivofit jr ze specjalną „przygodową aplikacją”, nie tylko monitoruje aktywność, ale też uczy dobrych nawyków. Rodzice mogą ustalać zadania, za których realizację dzieci zgarniają nagrody.

032916_fit_1006

wer

Dla sportowców

Każdy biegacz z pewnością ucieszy się ze sportowego zegarka z GPS, dużo wygodniejszego i oferującego więcej funkcji niż aplikacje w telefonie. Standardem jest, że zegarki do biegania mają wbudowany moduł GPS, który określa dystans, tempo i „rysuje” pokonaną trasę na mapie. Często występuje w nich też wysokościomierz rejestrujący różnice wzniesień, co najbardziej doceniają biegacze górscy (Garmin Fenix 3). Natomiast wbudowany optyczny pulsometr zwalnia z noszenia dodatkowej opaski na klatce piersiowej. Zaawansowane zegarki do biegania z serii Garmin Forerunner mierzą również parametry dynamiki biegu (np. długość kroku i czas kontaktu z podłożem), dzięki czemu można świadomie pracować nad poprawą techniki, i osiągać lepsze wyniki.

fenix

fenix3

Na podstawie tętna mierzonego podczas treningów zegarki są nawet w stanie określić parametry fizjologiczne, mówiące o aktualnej formie i wydolności organizmu. Aktualnie większość sportowych zegarków posiada funkcjonalność smartwatcha.

r_forerunner735xt_hr_1001-21

Na ich ekranie przeczytać można przychodzące wiadomości i zobaczyć, kto dzwoni. Bezprzewodowo przesyłają treningi do aplikacji, można natychmiast sprawdzić ich szczegółowe parametry i udostępnić online do wglądu znajomym. Rozbudowane funkcje użyteczne nie tylko podczas treningów oraz ciekawy design i możliwości personalizacji sprawiają, że sportowe zegarki noszone są na co dzień.

wykorzystano min. materiały prasowe Garmin
Warto przeczytać

W co się ubrać do biegania – Jesienno zimowa szafa vol.2

26 grudnia 2015

Zapraszam do odświeżonego wpisu z grudnia 2014 r. To temat ciągle żywy i aktualny. Został uzupełniony o kilka nowych informacji, jednak „podstawa przekazu” nie uległa zmianie.

Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.

17 maja 2015

Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.

Bluza Adidas Climaheat. Ciepły ciuch na zimne dni.

30 stycznia 2015

Miałem napisać kilka słów o bluzie Adidas Climaheat, i kiedy wreszcie znalazłem na to czas, aby tekst zawierał szczegółowe dane producenta, w poszukiwaniu materiałów wybrałem opcję najprostszą z możliwych – wpisałem szukaną frazę climaheat w wyszukiwarkę Google.

Pierwszy zimowy tydzień. Test – biegowa odzież sprawdzona…w biegu

28 grudnia 2014

Mając więcej wolnego czasu, bo świąteczny weekend trwa i trwa – sprawdziłem, tak na wszelki wypadek – czy te ubraniowe rady sprawdzają się, i wykorzystując mroźną aurę „zbadałem” słuszność kilku koncepcji co do ubioru.