Lepsza forma i zdrowie w prezencie na święta

4 grudnia 2016

041316_fit_002

Kolorowe światełka, choinki, wszechobecna bell-muzyka… powtarzający się schemat przedświątecznego zakupowego amoku. Bywa, że już od listopada sklepy starają się wpłynąć na nasze decyzje co do „gwiazdkowych” prezentów. U mnie nadal totalny brak czasu i możliwości do solidnego zajęcia się blogiem, i powiem Wam szczerze – tak będzie do końca lutego. Nie będę obiecywał, że coś się zmieni w najbliższych dniach, nie będę obiecywał rozbudowanych tekstów i testów. Ale na „sezon biegowy” już się to szaleństwo unormuje… tak to widzę :).
Więc w tym międzyczasie, pojawiać się będą „luźniejsze” wpisy. Dziś z lekką nutką PR. Kto jeszcze zastanawia się jakim prezentem uszczęśliwić „aktywną fizyczne” bliską naszemu sercu osobę – oto kilka podpowiedzi znalezionych na półce z napisem Garmin.

Lepsza forma i zdrowie w prezencie na święta

Jeśli nie chcemy, aby prezent od nas zaległ zapomniany na dnie szafy, pomyślmy o tym by był praktyczny i funkcjonalny. Osoby, które same dbają o zdrowie i formę, naturalnie podążają tym tropem podczas wyboru prezentu dla najbliższych.

032916_fit_1001

awe

Zdrowy styl życia

Dla osób, które prowadzą zdrowy styl życia, przestrzegają diety i aktywnie spędzają czas, ale też czasami potrzebują dodatkowej motywacji, idealnym prezentem będzie monitor aktywności, czyli ciesząca się sporą popularnością opaska fitness.
Opaski liczą kroki i spalone kalorie oraz przypominają o regularnym ruchu, jeśli za długo siedzimy w miejscu. Pomagają planować dietę oraz monitorować codzienny ruch i osiągać wyznaczone cele. Mając na uwadze stan zdrowia, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca 150 minut umiarkowanie intensywnej aktywności (np. szybkiego spaceru) lub 75 minut intensywnej aktywności (np. biegania) w tygodniu. Nowsze modele opasek np. Garmin Vivofit 3 liczą minuty intensywnej aktywności. Potrafią już nie tylko rejestrować kroki i tętno, ale automatycznie po ruchach wykonywanych przez użytkownika rozpoznają, czy osoba idzie, biegnie, płynie, czy ćwiczy kardio. Wszystkie wyniki zapisywane są w kalendarzu aktywności na platformie Garmin Connect. Opaski coraz częściej wyposażone są w optyczny pulsometr, dzięki czemu mierzą tętno bezpośrednio na nadgarstku jak Garmin Vivosmart HR.

vivofit3-seriesvivofit_hr_33681

070316_fit_10044-1
Najnowszy model opaski z oferty Garmin ma również wbudowany GPS, aby precyzyjnie określać dystans i tempo biegów lub spacerów, oraz zaznaczać pokonaną trasę na mapie. Opaski fitness to urządzenia zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet w każdym wieku. Dosłownie w każdym, bo od niedawna dostępne są również opaski dla dzieci.

r_vivofitjrfamily_hr_34532

Garmin Vivofit jr ze specjalną „przygodową aplikacją”, nie tylko monitoruje aktywność, ale też uczy dobrych nawyków. Rodzice mogą ustalać zadania, za których realizację dzieci zgarniają nagrody.

032916_fit_1006

wer

Dla sportowców

Każdy biegacz z pewnością ucieszy się ze sportowego zegarka z GPS, dużo wygodniejszego i oferującego więcej funkcji niż aplikacje w telefonie. Standardem jest, że zegarki do biegania mają wbudowany moduł GPS, który określa dystans, tempo i „rysuje” pokonaną trasę na mapie. Często występuje w nich też wysokościomierz rejestrujący różnice wzniesień, co najbardziej doceniają biegacze górscy (Garmin Fenix 3). Natomiast wbudowany optyczny pulsometr zwalnia z noszenia dodatkowej opaski na klatce piersiowej. Zaawansowane zegarki do biegania z serii Garmin Forerunner mierzą również parametry dynamiki biegu (np. długość kroku i czas kontaktu z podłożem), dzięki czemu można świadomie pracować nad poprawą techniki, i osiągać lepsze wyniki.

fenix

fenix3

Na podstawie tętna mierzonego podczas treningów zegarki są nawet w stanie określić parametry fizjologiczne, mówiące o aktualnej formie i wydolności organizmu. Aktualnie większość sportowych zegarków posiada funkcjonalność smartwatcha.

r_forerunner735xt_hr_1001-21

Na ich ekranie przeczytać można przychodzące wiadomości i zobaczyć, kto dzwoni. Bezprzewodowo przesyłają treningi do aplikacji, można natychmiast sprawdzić ich szczegółowe parametry i udostępnić online do wglądu znajomym. Rozbudowane funkcje użyteczne nie tylko podczas treningów oraz ciekawy design i możliwości personalizacji sprawiają, że sportowe zegarki noszone są na co dzień.

wykorzystano min. materiały prasowe Garmin
Warto przeczytać

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

Słuchawki do biegania. Kilka praktycznych porad, uwag i test

23 stycznia 2016

Podobno słuchanie muzyki podczas treningów pomaga, motywuje, zwiększa wydolność organizmu oraz stymuluje koordynację ruchową. To tłumaczy, dlaczego siedmiu na dziesięciu spotkanych biegaczy ma na głowie słuchawki.

12 porad jak zdrowo i bezpiecznie biegać zimą

20 stycznia 2016

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku prawdziwie zimowych dni będzie więcej niż w poprzednich latach.  Może nie w całej Polsce będzie bardzo mroźnie, ale śnieg i temperatury w okolicach zera czy kilku stopni mrozu zadomowiły się na dobre. A przecież nie mamy zamiaru odpuszczać naszego ulubionego biegania.

W co się ubrać do biegania – Jesienno zimowa szafa vol.2

26 grudnia 2015

Zapraszam do odświeżonego wpisu z grudnia 2014 r. To temat ciągle żywy i aktualny. Został uzupełniony o kilka nowych informacji, jednak „podstawa przekazu” nie uległa zmianie.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.

Pierwszy zimowy tydzień. Test – biegowa odzież sprawdzona…w biegu

28 grudnia 2014

Mając więcej wolnego czasu, bo świąteczny weekend trwa i trwa – sprawdziłem, tak na wszelki wypadek – czy te ubraniowe rady sprawdzają się, i wykorzystując mroźną aurę „zbadałem” słuszność kilku koncepcji co do ubioru.