Garmin Seria Fenix 6 – co wiedzieć, aby dobrze wybrać

30 sierpnia 2019

Kto zaoszczędził trochę grosza na wakacyjnych nieszaleństwach, w jesienny sezon ma możliwość wbiec z jednym z nowych zegarków Garmin serii Fenix

29 sierpnia to oficjalna data premiery nowej generacji flagowych multisportowych smartwatchy GPS. Seria fenix 6 (mała litera w nazwie jest tu zalecana jakoznak serii) to urządzenia wyposażone w liczne nowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro.

Multisportowy smartwatch GPS dla osób, które chcą przekraczać granice swoich możliwości. Podobnie jak tysiące sportowców i odkrywców, którzy stanowili inspirację do jego stworzenia, zegarki z serii fēnix 6 stawiają poprzeczkę coraz wyżej.

Nowa seria zegarków fenix posiada większe ekrany, innowacyjne funkcje treningowe, wydłużony czas pracy baterii, oraz w serii fenix 6X model SOLAR, pierwszy zegarek ładowany energią słoneczną od firmy Garmin.

Z dumą przedstawiamy ładowany energią słoneczną fēnix 6X Pro Solar, który oferuje użytkownikom wszystkie funkcje, których oczekują od serii fēnix wraz ze zwiększoną żywotnością baterii i większym wyświetlaczem. Nasza najnowsza technologia ładowania solarnego, to tylko jeden z elementów którym redefiniujemy oczekiwania wobec serii fēnix 6. To także wzbogacone funkcje, oraz odświeżony design, który przypadnie do gustu wszystkim sportowcom i podróżnikom.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Ilość modeli została rozszerzona, i teraz aby móc zobaczyć, porównać, przymierzyć pełną gamę produkowanych przez Garmin zegarków, czeka nas wizyta w sklepie wielkopowierzchniowym.

Fenix 6 to wersja podstawowa, Fenix 6S – wersją dla osób preferujących mniejsze zegarki, a Fenix 6X – dla wymagających użytkowników poszukujących wszystkich opcji w największym i najmocniejszym wydaniu.

Gama modeli Fenix 6:

  • Fenix 6X Pro Solar
  • Fenix 6X Pro Sapphire
  • Fenix 6X Pro
  • Fenix 6
  • Fenix 6 Pro
  • Fenix 6 Pro Sapphire
  • Fenix 6S
  • Fenix 6S Pro
  • Fenix 6S Pro Sapphire

Wersje podstawowe nie mają WiFi, map i muzyki, oraz posiadają wbudowaną mniejsza pamięć

fenix 6X Pro Solar

Wykorzystano w nim transparentną soczewkę ładującą Power GlassTM, która pozwala wydłużyć czas pracy baterii. Dzięki wyjątkowej technologii ładowania solarnego, użytkownicy zyskają więcej czasu, aby korzystać z funkcji treningowych, nawigacyjnych, słuchania muzyki i wielu innych. Czas pracy baterii w modelu fēnix 6X Pro Solar w trybie smartwatcha wynosi do 21 dni, plus dodatkowe 3 dni przy wykorzystaniu ładowania słonecznego.

fenix 6 Pro Sapphire

Wielkość koperty 51 x 51 x 14,90 mm
Ekran 1,40 cala / 35,56 mm o rozdzielczości 280 x 280 pikseli
Bateria:
– tryb zegarka: do 21 dni
– tryb GPS: do 60 godz.
– tryb GPS z muzyką: do 15 godz.
– maks. w trybie GPS: do 120 godz.
– tryb ekspedycyjny: do 46 dni
– tryb oszczędzania baterii zegarka: do 80 dni

fēnix 6 i fēnix 6X to zegarki które charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Powiększone wyświetlacze mają teraz odpowiednio 1.3 oraz 1.4 cala, co oznacza zwiększenie powierzchni o odpowiednio 17% i 36%. natomiast fēnix 6S pozostaje zegarkiem dla osób o drobniejszej budowie, i wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala.

Zegarki z serii fēnix 6 mają wgrane fabrycznie mapy TopoActive Europe, a także dodatkowe mapy dedykowane aktywnością, takie jak plany ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie, czy 41 000 pól golfowych. Z pamięcią muzyczną na ponad 2000 utworów oraz dostępem do najpopularniejszych serwisów streamingowych można słuchać ulubionej muzyki podczas aktywności bez dostępu do telefonu.

Nowa funkcja Power Manager pozwala sprawdzić, jak ustawienia i czujniki zegarka wpływają na żywotność baterii. Aby mieć pewność, że zegarek nie rozładuje się podczas długiego biegu, pozostała ilość baterii może być prezentowana w formie timera, który odlicza pozostały czas pracy zegarka.

fenix 6

Wielkość koperty 47 x 47 x 14,70 mm
Ekran 1,30 cala / 33,02 mm o rozdzielczości 260 x 260 pikseli
Bateria:
– tryb zegarka: do 14 dni
– tryb GPS: do 36 godz.
– tryb GPS z muzyką: do 10 godz.
– maks. w trybie GPS: do 72 godz.
– tryb ekspedycyjny: do 28 dni
– tryb oszczędzania baterii zegarka: do 48 dni

 fenix 6S

Wielkość koperty 42 x 42 x 13,80 mm
Ekran 1,20 cala / 30,40 mm o rozdzielczości 240 x 240 pikseli
Bateria:
– tryb zegarka: do 9 dni
– tryb GPS: do 25 godz.
– tryb GPS z muzyką: do 6 godz.
– maks. w trybie GPS: do 50 godz.
– tryb ekspedycyjny: do 20 dni
– tryb oszczędzania baterii zegarka: do 34 dni

Dla najbardziej zaangażowanych sportowców, seria fēnix 6 oferuje popularną funkcję ClimbPro, która pozwala biegaczom i rowerzystom sprawdzić profil wzniesienia podczas podjazdów i podbiegów.

Pola danych

Programowa możliwość ustawienia do 8 pól danych na ekranie

Zarządzanie energią

Seria F6 wprowadza funkcję, którą w menu wszystkich zegarków z rodziny Garmin Fenix 6 znajdziemy pod nazwą zarządzanie zasilaniem. W ramach tej funkcji mamy dostęp do czterech opcji:

■ oszczędzanie baterii
■ tryby zasilania
■ procent baterii (wyświetla poziomu naładowania zegarka w procentach)
■ czas pracy baterii (wyświetla poziomu naładowania zegarka w godzinach)

Użytkownicy mogą zarządzać zużyciem baterii poprzez wyłączanie części funkcji – dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty, potrzebne do ukończenia treningu.
Zegarki z serii Garmin Fenix 6, podobnie jak Forerunner 945 zostały wyposażone w chipset Sony. Zmiana ta korzystnie wpłynęła na wydłużenie czasu pracy zegarków z włączonym zapisem GPS.

PacePRO

Monitorowanie wydajności obejmuje pomiar pułapu tlenowego oraz stan wytrenowania z uwzględnieniem temperatury otoczenia, aklimatyzacji wysokościowej, obciążenia treningowego, czasu regeneracji oraz efektu treningu aerobowego i beztlenowego.
Wszystkie nowe modele poza podstawowymi wariantami (Fenix 6s i Fenix 6) zostały wyposażone także w nowość o nazwie PacePro. Jest to pierwsza w swoim rodzaju funkcja, która pomaga utrzymać tempo podczas biegu dzięki nawigacji dostosowanej do nachylenia terenu.

Fenix 6 to zaawansowany zegarek sportowy i doskonały smartwatch. Oprogramowanie zegarka pozwala na pełną informacje z telefonu o przychodzących połączeniach, smsach, mailach i innych powiadomieniach. Wszystkie modele mają funkcję zbliżeniowych płatności Garmin PayTM, dzięki której użytkownicy nie muszą za każdym razem pamiętać o zabieraniu ze sobą gotówki czy karty płatniczej.

Zegarki serii fenix 6 są już dostępne w polskich sklepach, w cenach od 2700 do 4500 zł.

Tekst: biegamwmiescie.pl
Foto/info/żródło: garmin.com | trigar.pl |dcrainmaker.com | blacks.co.uk | gps-map-updates.com | lechzuers.com

[cresta-social-share]
Warto przeczytać

Co robić z ciuchami po treningu… czyli jak prać odzież sportową

9 grudnia 2017

Jak prać? O dziwo jest to pytanie, które często pojawia się w dyskusjach na biegowych grupach i forach. Czynność wydaje się banalnie prosta, a jednak stanowi problem dla sporej grupy biegającego społeczeństwa.

12 jesiennych kurtek na każdą pogodę – moje subiektywne propozycje

18 października 2016

Ogrzewanie mieszkań, ciepłe ciuchy na zimę. Grecy takich kosztów nie maja, ale nie mają też frajdy biegania w jesiennej słocie. My musimy pogodzić się z naturą, nie udawać Greka a na jesień i zimę pomyśleć o odpowiednim ubraniu.

Strava – niezastąpiona dla kolarza i doskonała dla biegacza

7 lipca 2016

Aplikacje i platformy społecznościowe, to narzędzia treningowe, bez których dziś trudno sobie wyobrazić tak amatora jak i zawodowca. Jest kilka bardzo popularnych aplikacji, i wokół nich toczy się w większości życie aktywnej społeczności.

Nike Air Zoom Pegasus 33. Sprawdzone w biegu. Recenzja

10 czerwca 2016

Pierwsza para butów z napisem Pegasus pojawiła się w sklepach w roku 1983. Od tamtej pory zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje bez zmian. Pegasus to wciąż najbardziej uniwersalny i  najpopularniejszy but treningowy na rynku.

Nie chcesz biegać, może zacznij chodzić. Nordic Walking miniporadnik

4 stycznia 2016

Bieganie to duża przyjemność, to endorfiny, to jedna z najprostszych form rekreacji. Tak. Bieganie to również jedna z najbardziej kontuzjogennych form rekreacji, i nie zawsze możesz biegać.

X-Bionic – bielizna termoaktywna na zimno, na ciepło, na zawsze

30 grudnia 2015

Dziś zacznę nowy cykl prezentujący czołowe marki specjalizujące się w produktach przeznaczonych dla ludzi aktywnych. Sukcesywnie przedstawię kilka najważniejszych, mających wpływ na rozwoju nowoczesnych technologii.

Kurtka jesienna do biegania. W co się ubrać – szafa biegacza vol.5

8 września 2015

Dobra kurtka do biegania. Jeśli szukacie jednej, uniwersalnej – nieprzewiewnej, nieprzemakalnej, oddychającej, ciepłej, takiej która sprawdzi się w jesienne szarugi, a może też zimowe mrozy – kupcie cokolwiek. Dlaczego?

Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.

17 maja 2015

Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najczęściej czytane

Tagi