Polar M600 – co warto wiedzieć. Android Wear dla aktywnych
21 września 2016
Pierwszy zegarek monitorujący aktywność sportową z systemem Android Wear. Mówiło się o nim już jakiś czas, od kilku dni jest dostępny w sprzedaży. Połączenie smartwatcha i średniej klasy zegarka sportowego daje produkt skierowany do użytkowników nastawionych na zdrowy tryb życia, nie stroniących od technologicznych nowinek. Wodoodporny Polar M600 urokiem może nie powala, w środowisku najnowszych zegarków z Android Wear wygląda raczej skromnie, bardziej przypomina fitnessową opaskę, niż tak urodziwe zegarki jak np.Moto360, LG czy Huawei. Ale jest zaprojektowany głównie do rejestrowania funkcji sportowych (bieganie, rower), treningów i monitorowania naszej dziennej aktywności.
Polar M600 monitoruje aktywność, zlicza kroki, zapewnia śledzenie GPS. Uzyskamy dane w rodzaju tempo, dystans, kalorie. W zegarku można pływać, aczkolwiek nie rejestruje wtedy żadnych danych dotyczących aktywności. M600 nie posiada funkcji Vitrualnego Partnera, czy Symulacji Wyścigu. Nie oferuje żadnych funkcji nawigacyjnych w rodzaju Back to Start, Markers czy Waypoint.
W kwestii zastosowań sportowych M600 plasuje się w klasie niższej-średniej, oferując wszystko to, co posiada bardzo popularny, produkowany już dwa lata model M400, a dodatkowo został wyposażony w optyczny pomiar tętna z nadgarstka. Nowy czytnik HR oparty o system sześciu diod LED, który ma zapewnić większą dokładność pomiarów, niż moduły stosowane dotychczas przez Polar.
Należy jednak zwrócić uwagę, że posiadacz M600 musi ręcznie aktywować swoje jednostki treningowe lub poszukać odpowiedniego sportu/aktywności wśród oferowanych przez menu. Zegarek bowiem nie wykrywa ich sam automatycznie (tak jak produkty Garmin czy Fitbit). M600 nie monitoruje tętna non stop, a tylko podczas uruchomionej jednostki sportowej, lub na polecenie z menu.
Polar M600 posiada dotykowy, kolorowy ekran TFT o wielkości 1,3 cala, który oprawiony w kopertę z tworzywa sztucznego z ramką ze stali nierdzewnej umieszczono w wymiennym silikonowym pasku. Za funkcje GPS zintegrowane z systemem GLONASS odpowiada chipset MediaTek (oj precyzyjnie to chyba nie będzie). W zegarek wbudowano 4 GB pamięci wewnętrznej (z tego 2.5GB dla użytkownika np. na pliki mp3 do odtwarzania muzyki z połączonymi przez BT słuchawkami bezprzewodowymi).
Bateria 500mAh ma zapewnić 48 godzin pracy w trybie smartwatcha (bez funkcji GPS). Sygnał GPS rejestrowany jest co sekundę. M600 zapewnia połączenie wyłącznie poprzez Bluetooth w standardzie Smart (wyższy niż 4.0) czyli np. nie posiada możliwości połączenia akcesoriów poprzez ANT+. Opcjonalnie tętno można też mierzyć z paska HR, połączonego poprzez BT.
Główne parametry zegarka:
– ekran dotykowy 1,3″ TFT o rozdzielczości 240x240px /260dpi
– szkło Gorilla 3
– obudowa tworzywo + stal nierdzewna
– wodoodporność IPX8
– bateria 500mAh
48 godzin pracy w trybie zegarka
10 godzin pracy z włączonym systemem GPS
– GPS oparty o chipset MediaTek MT2601 (wspiera GLONASS)
– wysokościomierz / z danych GPS
– czujnik optyczny HR 6 LED
– pamięć 4GB / z tego 2.5GB dla przechowywania plików
– Bluetooth Smart
Polar M600 zapewnia funkcjonalność „pozasportową” dzięki platformie Android Wear 2.0, w tym:
– obsługa połączeń
– powiadomienia z telefonu o emailach, sms’ach z możliwością odpowiedzi (poprzez smartfona)
– powiadomienia kalendarza
– możliwość personalizacji wyglądu
– sterowanie muzyką
– prognoza pogody
Podczas treningu można sprawdzić kto dzwoni, i zdecydować, czy połączenie odebrać, czy też odrzucić. W ustawieniach określamy, z których aplikacji powiadomienia mają być przekazywane. Powiadomienia otrzymujemy poprzez ekran i wibrację. Zegarek współpracuje z platformą Polar FLOW. Jeśli chcemy, informacje o treningu i codziennej aktywności będą automatycznie wysyłane i udostępniane do innych serwisów, jak na Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal czy MapMyFitness.
Oczywiście jak przystało na Android Wear mamy do dyspozycji mnóstwo aplikacji „obcych” które zwiększa atrakcyjność oferowanych funkcji. No i ekran wygląda efektownie – ładne kolory i przyzwoita czytelność.
Polska cena zegarka w dniu premiery to 1550,00 zł. Dość dużo.
Tekst: biegamwmiescie.pl
Foto: itness-factory.net | ridemedia.com.au | techradar.com | wikimonks.com | phandroid.s3 | unfinishedman.com | cdn3.vox-cdn.com

m600
Warto przeczytać
Jak prać? O dziwo jest to pytanie, które często pojawia się w dyskusjach na biegowych grupach i forach. Czynność wydaje się banalnie prosta, a jednak stanowi problem dla sporej grupy biegającego społeczeństwa.
12 jesiennych kurtek na każdą pogodę – moje subiektywne propozycje
18 października 2016Ogrzewanie mieszkań, ciepłe ciuchy na zimę. Grecy takich kosztów nie maja, ale nie mają też frajdy biegania w jesiennej słocie. My musimy pogodzić się z naturą, nie udawać Greka a na jesień i zimę pomyśleć o odpowiednim ubraniu.
Aplikacje i platformy społecznościowe, to narzędzia treningowe, bez których dziś trudno sobie wyobrazić tak amatora jak i zawodowca. Jest kilka bardzo popularnych aplikacji, i wokół nich toczy się w większości życie aktywnej społeczności.
Nike Air Zoom Pegasus 33. Sprawdzone w biegu. Recenzja
10 czerwca 2016Pierwsza para butów z napisem Pegasus pojawiła się w sklepach w roku 1983. Od tamtej pory zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje bez zmian. Pegasus to wciąż najbardziej uniwersalny i najpopularniejszy but treningowy na rynku.
Bieganie to duża przyjemność, to endorfiny, to jedna z najprostszych form rekreacji. Tak. Bieganie to również jedna z najbardziej kontuzjogennych form rekreacji, i nie zawsze możesz biegać.
X-Bionic – bielizna termoaktywna na zimno, na ciepło, na zawsze
30 grudnia 2015Dziś zacznę nowy cykl prezentujący czołowe marki specjalizujące się w produktach przeznaczonych dla ludzi aktywnych. Sukcesywnie przedstawię kilka najważniejszych, mających wpływ na rozwoju nowoczesnych technologii.
Dobra kurtka do biegania. Jeśli szukacie jednej, uniwersalnej – nieprzewiewnej, nieprzemakalnej, oddychającej, ciepłej, takiej która sprawdzi się w jesienne szarugi, a może też zimowe mrozy – kupcie cokolwiek. Dlaczego?
Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.
17 maja 2015Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.
Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.
Wszyscy po kolei podsumowują część fitness tego sprzętu, a nikt nie testuje Android Wear 🙂 Planujesz go kupić, czy tylko wrzuciłeś news?
News, to tylko ogólne info o produkcie. Jest sporo dostępnych aplikacji i będzie się czym pobawić, a podejście „fitnessowe” zapewne dlatego, że to Polar :). Obecnie ładnych zegarków pod Android z GPS pojawia się coraz więcej i w tej konkurencji to chyba Polar nie należy do najładniejszych, a jest dość drogi. I nie, nie planuję kupić, to nie moja bajka 🙂