FoRun sieBiega. Jak spędzić czas w „biegowym nastroju” bez biegania

13 lutego 2016

ARC-2016_0213_0374
Zawsze się uda, byle robić to z pasją, zaangażowaniem, bez oglądania się za siebie. No i jednak profesjonalnie, i bez patrzenia na koszty.

Mamy czasy nadprodukcji, wszystkiego jest za dużo i w nadmiarze. Wszystko, co nowe aby zostało zauważone, musi być lepsze od tego co było dotychczas. Każdy nowy model samochodu jest od swojego poprzednika większy, ładniejszy i lepiej wyposażony. Impreza ma więcej artystów i większą publiczność, bieg więcej uczestników i lepsza organizację a monopolowy więcej gatunków whisky. Nie jest wiec łatwo zrobić coś od zera, aby zostało zauważone. Można powielać schematy i produkować kolejne „coś” ot, aby było.

ARC-2016_0213_0199

Są organizatorzy, którzy robią to „coś”, opisują na facebookowym profilu, zdobędą trochę lajków i przechodzą do następnego „czegoś”. Szarego, podobnego do wielu innych projektów, imprez, biegów. Są też ludzie, którzy wkładają w to „coś” więcej niż inni. Może maja „ten dar”? może więcej talentu, a może więcej wkładają serca w to co robią, i mimo nadmiaru wszystkiego udaje się zrobić „coś” czego jeszcze nie było.

ARC-2016_0213_0387

sunto

No dobra, długi „coś” ten wstęp, ale teraz już krótko i na temat.

SieBiega FoRUN

Tak wyszło niestety, że na SieBiega FoRUN udało mi się zaglądnąć na czas zdecydowanie za krótki, niż sobie tego życzyłem jeszcze trzy dni temu. Bywa. Mogę się więc mylić, ale raczej obserwatorem jestem dobrym i sądzą, że Ci co byli zgodzą się z moja opinią. Bo muszę znowu pisać pochwały o organizatorach tej imprezy. Znowu, bo już raz im się „dobrze dostało” przy okazji SieBiega Półmaraton Kielecki. Pewnie w tym roku też się spieprzyć drugiej edycji nie uda, choć mogę tego nie zobaczyć, bo termin pokrywa się z Wings for Life World Run. I mam mały dylemat – tam pobiec, czy tu robić zdjęcia. Tam pobiec prowadzi w rankingu, ale różnie w życiu bywa. Jak dziś.

ARC-2016_0213_0256

ARC-2016_0213_0242

Bo spóźniłem się, i ubolewam. Organizator wybrał dobry czas, oraz doskonałe, bardzo „profesjonalne” miejsce. Żadne tam kino, klub, kawiarnia. Wybrano super nowoczesne Centrum Kongresowe. Wygodnie, klimatyzowane, duże. Wszystko widać, nikt nie zasłania. To, co zawsze siada na takich imprezach – tu na najwyższym poziomie. Czyli idealne nagłośnienie, i wręcz doskonała akustyka. Można było zrobić to forum gdziekolwiek „po kosztach”, ale organizator wybrał najlepszą, choć najdroższą opcję. Najlepszą salę konferencyjną w regionie. Profesjonalnie i drogo, ale jest efekt.
Bo to kwintesencja tego wydarzenia, to właśnie było w tym najważniejsze – zobaczyć i dobrze usłyszeć. Każde słowo. W innym miejscu byłoby to tylko kolejnym „spotkaniem z…”.  No właśnie. Jeszcze co jest ważne w takich spotkaniach? Oczywiście, to „z…”. Powiem śmiało – to nawet jest ważniejsze od nagłośnienia i sali :). Zaproszeni goście – jak to się organizatorowi udało?

ARC-2016_0213_0362

ARC-2016_0213_0353

ARC-2016_0213_0367

W polskim biegowym świecie, to supergwiazdy. W jednym czasie i miejscu. To jak filmowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, to jakby mieć na jednej sali Grzegorza Markowskiego, Justynę Steczkowską, Panasiewicza i Liroya. Na foRUN SieBiega tak udało się z biegowymi gwiazdami. Co mogę napisać więcej? Fantastyczni ludzie, jak biegają – tak gadają. A może i lepiej. Opowieści tak wciągały, że były nawet łzy wzruszenia, ale też były te płynące ze śmiechu.
Kapitalne opowieści, wiele cennych rad, uwag, spostrzeżeń. Ba, może nawet życiowych mądrości. Chłonąłem każde słowo, słuchałem z otwartymi ustami. Ubolewam, że nie wysłuchałem wszystkich gości. I, że nie zabrałem książki „szczęśliwie biegającego” małżeństwa. Byłaby podpisana, może z dedykacją dla czytelników bloga. Trudno, następnym razem.

ARC-2016_0213_0312

ultra

Ale kto był – nie może żałować tego czasu. Nawet, jeśli dziś nie pobiegał z tego powodu, to nabrał tyle motywacji i wiary w siebie – że jutro odrobi zaniedbane kilometry z nawiązką. A ja gratuluje Świętokrzyskiemu Stowarzyszeniu Biegaczy SieBiega kolejnego zajebistego pomysłu. I kolejnego zrealizowanego z zajebistą precyzją zawodowca. Lekkie „poślizgi czasowe”, jak wiecie w takich wypadkach nie są uzależnione od zapraszających, tylko od gości, i… słuchaczy. Już czekam na 2-gie Forum, choć nie wiem kogo oni teraz zaproszą? Metallicę? 🙂 Może się nie spóźnię.
I proszę bardzo nie posądzać mnie o lokalny patriotyzm i brak obiektywizmu :). Faktycznie jesteśmy z tego samego miasta, ale spotkaliśmy się może kilka razy, najczęściej „w biegu”. Po prostu robią dobrze, to co robią. I tyle. Nie ma co pisać więcej – organizacyjnie – absolutnie plus. Nowe ciekawe wydarzenie na mapie polski. A to co popłynęło ze sceny – to pozostanie w głowach tych co byli i słyszeli. Inni maja szansę „następnym razem”

event: forRUN biegowe sieBIEGA
miejsce: Centrum Kongresowe, Targi Kielce
organizator: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBiega

Goście I-go forRUN biegowego sieBIEGA
– Aleksandra Mądzik, Marcin Marszałek
– Jędrek Mackowski
– Mateusz Jasiński
– Kamil Klich i Rafał Bielawa
– Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski
– Salomon Suunto Team w składzie:  Natalia Tomasiak, Piotr Hercog, Marcin Świerc

ARC-2016_0213_0300

ARC-2016_0213_0238

ARC-2016_0213_0209

ARC-2016_0213_0200

ARC-2016_0213_0255

ARC-2016_0213_0220

Sprawca całego zamieszania – Paweł „sieBiega” Jańczyk, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBiega

ARC-2016_0213_0391

ARC-2016_0213_0397

ARC-2016_0213_0215

ARC-2016_0213_0294

ARC-2016_0213_0405

Warto przeczytać

Co robić z ciuchami po treningu… czyli jak prać odzież sportową

9 grudnia 2017

Jak prać? O dziwo jest to pytanie, które często pojawia się w dyskusjach na biegowych grupach i forach. Czynność wydaje się banalnie prosta, a jednak stanowi problem dla sporej grupy biegającego społeczeństwa.

12 jesiennych kurtek na każdą pogodę – moje subiektywne propozycje

18 października 2016

Ogrzewanie mieszkań, ciepłe ciuchy na zimę. Grecy takich kosztów nie maja, ale nie mają też frajdy biegania w jesiennej słocie. My musimy pogodzić się z naturą, nie udawać Greka a na jesień i zimę pomyśleć o odpowiednim ubraniu.

Strava – niezastąpiona dla kolarza i doskonała dla biegacza

7 lipca 2016

Aplikacje i platformy społecznościowe, to narzędzia treningowe, bez których dziś trudno sobie wyobrazić tak amatora jak i zawodowca. Jest kilka bardzo popularnych aplikacji, i wokół nich toczy się w większości życie aktywnej społeczności.

Nike Air Zoom Pegasus 33. Sprawdzone w biegu. Recenzja

10 czerwca 2016

Pierwsza para butów z napisem Pegasus pojawiła się w sklepach w roku 1983. Od tamtej pory zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje bez zmian. Pegasus to wciąż najbardziej uniwersalny i  najpopularniejszy but treningowy na rynku.

Nie chcesz biegać, może zacznij chodzić. Nordic Walking miniporadnik

4 stycznia 2016

Bieganie to duża przyjemność, to endorfiny, to jedna z najprostszych form rekreacji. Tak. Bieganie to również jedna z najbardziej kontuzjogennych form rekreacji, i nie zawsze możesz biegać.

X-Bionic – bielizna termoaktywna na zimno, na ciepło, na zawsze

30 grudnia 2015

Dziś zacznę nowy cykl prezentujący czołowe marki specjalizujące się w produktach przeznaczonych dla ludzi aktywnych. Sukcesywnie przedstawię kilka najważniejszych, mających wpływ na rozwoju nowoczesnych technologii.

Kurtka jesienna do biegania. W co się ubrać – szafa biegacza vol.5

8 września 2015

Dobra kurtka do biegania. Jeśli szukacie jednej, uniwersalnej – nieprzewiewnej, nieprzemakalnej, oddychającej, ciepłej, takiej która sprawdzi się w jesienne szarugi, a może też zimowe mrozy – kupcie cokolwiek. Dlaczego?

Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.

17 maja 2015

Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.