Adidas Supernova Glide 9 Boost. Pierwsze spojrzenie

22 listopada 2016

top
Adidas bardzo regularnie wprowadza do sprzedaży kolejne odsłony niezwykle popularnego modelu Supernova Glide. Grudzień za pasem, i są pierwsze informacje o nowych butach. Tym razem innowacje są zauważalne na pierwszy rzut oka, i jeśli pomiędzy wersjami 7 i 8 wprowadzone zmiany to była kosmetyka, tak Supernova Glide 9 zapowiada się na konstrukcję, która w pełni zasługuje na miano nowego buta.

supernova-04

Adidas Supernova Glide 9

Przyglądnijmy się wiec, co dobrego wymyślili inżynierowie i projektanci. To, co zauważymy natychmiast – to nowa z podeszwa. Adidas wskazuje na aż 20% wzrost amortyzacji i dynamiki. Przybyło znacznie pianki w okolicach pięty, która jest według danych producenta bardziej elastyczna i miękka. Zbliża to nowy model Supernova do wcześniejszych wersji Energy Boost, i but wydaje się bardziej „długodystansowy”.

adidas adidas-supernova-glide-9-01

 

Spód podeszwy to kolejna zauważalna modyfikacja. I to zapowiadająca się bardzo ciekawie. Raz, że pozostawiono tu mieszankę gum firmy Continental, to jej wygląd i budowa przypominają konstrukcję z modelu Ultra Boost. Gwarantuje to zwiększoną przyczepność i pewną trwałość.

supernova

Cholewka Supernova też doczekała się zmian. Mamy tu nowy materiał siateczki, który zapewnia bardziej miękkie dopasowanie do stopy, a nowa konstrukcja FitCounter  oferuje zwiększone wsparcie pięty. Wraz z przeprojektowany układem zapiętka, dostajemy lepsze zabezpieczenie i wsparcie dla ścięgna Achillesa. Według danych producenta drop pozostaje na poziomie 10 mm.

supernova-02

Mnie trochę niepokoi brak pianki EVA pod piętą, tak przynajmniej to wygląda z pierwszych wzrokowych oględzin, być może coś tam w środkowej części pozostawiono. Jeśli nie, taki zabieg zazwyczaj ma wpływ na stabilizacje stopy w stawie skokowym, co ma przełożenie na ogólną stabilność buta. A w przypadku pianki Boost jest to parametr, który łatwo może zbliżyć się do skrajnych wartości.

Czekam więc z niecierpliwością na pojawienie się butów w sprzedaży. Biegam w tych butach, każdej kolejnej wersji począwszy od numeru 6, a wszystko wskazuje, że będzie to bardzo udany model.

Warto przeczytać

Garmin Forerunner 735XT. Multisportowy profesjonalista w klasie średniej

19 listopada 2016

Przyznam Wam, że ten tekst (nie odważę się nazwać go testem) miał ukazać się dwa miesiące temu. Ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Takie jest życie. Banał, który potrafi sporo namieszać.

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

12 porad jak zdrowo i bezpiecznie biegać zimą

20 stycznia 2016

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku prawdziwie zimowych dni będzie więcej niż w poprzednich latach.  Może nie w całej Polsce będzie bardzo mroźnie, ale śnieg i temperatury w okolicach zera czy kilku stopni mrozu zadomowiły się na dobre. A przecież nie mamy zamiaru odpuszczać naszego ulubionego biegania.

Odlo – bielizna termoaktywna. Najlepsza dla najlepszych

12 stycznia 2016

Kontynuując cykl o wiodących producentach bielizny termoaktywnej, koniecznie należy wymienić istniejącą od ponad sześćdziesięciu lat firmę, produkującą bieliznę pod marką Odlo.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.