Adidas Supernova Glide 9 Boost. Pierwsze spojrzenie

22 listopada 2016

top
Adidas bardzo regularnie wprowadza do sprzedaży kolejne odsłony niezwykle popularnego modelu Supernova Glide. Grudzień za pasem, i są pierwsze informacje o nowych butach. Tym razem innowacje są zauważalne na pierwszy rzut oka, i jeśli pomiędzy wersjami 7 i 8 wprowadzone zmiany to była kosmetyka, tak Supernova Glide 9 zapowiada się na konstrukcję, która w pełni zasługuje na miano nowego buta.

supernova-04

Adidas Supernova Glide 9

Przyglądnijmy się wiec, co dobrego wymyślili inżynierowie i projektanci. To, co zauważymy natychmiast – to nowa z podeszwa. Adidas wskazuje na aż 20% wzrost amortyzacji i dynamiki. Przybyło znacznie pianki w okolicach pięty, która jest według danych producenta bardziej elastyczna i miękka. Zbliża to nowy model Supernova do wcześniejszych wersji Energy Boost, i but wydaje się bardziej „długodystansowy”.

adidas adidas-supernova-glide-9-01

 

Spód podeszwy to kolejna zauważalna modyfikacja. I to zapowiadająca się bardzo ciekawie. Raz, że pozostawiono tu mieszankę gum firmy Continental, to jej wygląd i budowa przypominają konstrukcję z modelu Ultra Boost. Gwarantuje to zwiększoną przyczepność i pewną trwałość.

supernova

Cholewka Supernova też doczekała się zmian. Mamy tu nowy materiał siateczki, który zapewnia bardziej miękkie dopasowanie do stopy, a nowa konstrukcja FitCounter  oferuje zwiększone wsparcie pięty. Wraz z przeprojektowany układem zapiętka, dostajemy lepsze zabezpieczenie i wsparcie dla ścięgna Achillesa. Według danych producenta drop pozostaje na poziomie 10 mm.

supernova-02

Mnie trochę niepokoi brak pianki EVA pod piętą, tak przynajmniej to wygląda z pierwszych wzrokowych oględzin, być może coś tam w środkowej części pozostawiono. Jeśli nie, taki zabieg zazwyczaj ma wpływ na stabilizacje stopy w stawie skokowym, co ma przełożenie na ogólną stabilność buta. A w przypadku pianki Boost jest to parametr, który łatwo może zbliżyć się do skrajnych wartości.

Czekam więc z niecierpliwością na pojawienie się butów w sprzedaży. Biegam w tych butach, każdej kolejnej wersji począwszy od numeru 6, a wszystko wskazuje, że będzie to bardzo udany model.

Warto przeczytać

W co się ubrać do biegania – Jesienno zimowa szafa vol.2

26 grudnia 2015

Zapraszam do odświeżonego wpisu z grudnia 2014 r. To temat ciągle żywy i aktualny. Został uzupełniony o kilka nowych informacji, jednak „podstawa przekazu” nie uległa zmianie.

Asics Foot ID. Komputerowe badania stóp.

17 maja 2015

Jeśli Wasza przygoda z bieganiem to coś więcej niż sprint do ruszającego z przystanku autobusu, dobrym i zdrowym krokiem będzie zakup prawidłowo dobranych i dopasowanych do naszej stopy butów biegowych. A nie jest to wcale łatwe zadanie.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.

Bluza Adidas Climaheat. Ciepły ciuch na zimne dni.

30 stycznia 2015

Miałem napisać kilka słów o bluzie Adidas Climaheat, i kiedy wreszcie znalazłem na to czas, aby tekst zawierał szczegółowe dane producenta, w poszukiwaniu materiałów wybrałem opcję najprostszą z możliwych – wpisałem szukaną frazę climaheat w wyszukiwarkę Google.

Pierwszy zimowy tydzień. Test – biegowa odzież sprawdzona…w biegu

28 grudnia 2014

Mając więcej wolnego czasu, bo świąteczny weekend trwa i trwa – sprawdziłem, tak na wszelki wypadek – czy te ubraniowe rady sprawdzają się, i wykorzystując mroźną aurę „zbadałem” słuszność kilku koncepcji co do ubioru.

  • Dan

    Już są dostępne w Decathlonie