Adidas Supernova Glide 9 Boost. Pierwsze spojrzenie

22 listopada 2016

top
Adidas bardzo regularnie wprowadza do sprzedaży kolejne odsłony niezwykle popularnego modelu Supernova Glide. Grudzień za pasem, i są pierwsze informacje o nowych butach. Tym razem innowacje są zauważalne na pierwszy rzut oka, i jeśli pomiędzy wersjami 7 i 8 wprowadzone zmiany to była kosmetyka, tak Supernova Glide 9 zapowiada się na konstrukcję, która w pełni zasługuje na miano nowego buta.

supernova-04

Adidas Supernova Glide 9

Przyglądnijmy się wiec, co dobrego wymyślili inżynierowie i projektanci. To, co zauważymy natychmiast – to nowa z podeszwa. Adidas wskazuje na aż 20% wzrost amortyzacji i dynamiki. Przybyło znacznie pianki w okolicach pięty, która jest według danych producenta bardziej elastyczna i miękka. Zbliża to nowy model Supernova do wcześniejszych wersji Energy Boost, i but wydaje się bardziej „długodystansowy”.

adidas adidas-supernova-glide-9-01

 

Spód podeszwy to kolejna zauważalna modyfikacja. I to zapowiadająca się bardzo ciekawie. Raz, że pozostawiono tu mieszankę gum firmy Continental, to jej wygląd i budowa przypominają konstrukcję z modelu Ultra Boost. Gwarantuje to zwiększoną przyczepność i pewną trwałość.

supernova

Cholewka Supernova też doczekała się zmian. Mamy tu nowy materiał siateczki, który zapewnia bardziej miękkie dopasowanie do stopy, a nowa konstrukcja FitCounter  oferuje zwiększone wsparcie pięty. Wraz z przeprojektowany układem zapiętka, dostajemy lepsze zabezpieczenie i wsparcie dla ścięgna Achillesa. Według danych producenta drop pozostaje na poziomie 10 mm.

supernova-02

Mnie trochę niepokoi brak pianki EVA pod piętą, tak przynajmniej to wygląda z pierwszych wzrokowych oględzin, być może coś tam w środkowej części pozostawiono. Jeśli nie, taki zabieg zazwyczaj ma wpływ na stabilizacje stopy w stawie skokowym, co ma przełożenie na ogólną stabilność buta. A w przypadku pianki Boost jest to parametr, który łatwo może zbliżyć się do skrajnych wartości.

Czekam więc z niecierpliwością na pojawienie się butów w sprzedaży. Biegam w tych butach, każdej kolejnej wersji począwszy od numeru 6, a wszystko wskazuje, że będzie to bardzo udany model.

Warto przeczytać

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

Słuchawki do biegania. Kilka praktycznych porad, uwag i test

23 stycznia 2016

Podobno słuchanie muzyki podczas treningów pomaga, motywuje, zwiększa wydolność organizmu oraz stymuluje koordynację ruchową. To tłumaczy, dlaczego siedmiu na dziesięciu spotkanych biegaczy ma na głowie słuchawki.

12 porad jak zdrowo i bezpiecznie biegać zimą

20 stycznia 2016

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku prawdziwie zimowych dni będzie więcej niż w poprzednich latach.  Może nie w całej Polsce będzie bardzo mroźnie, ale śnieg i temperatury w okolicach zera czy kilku stopni mrozu zadomowiły się na dobre. A przecież nie mamy zamiaru odpuszczać naszego ulubionego biegania.

W co się ubrać do biegania – Jesienno zimowa szafa vol.2

26 grudnia 2015

Zapraszam do odświeżonego wpisu z grudnia 2014 r. To temat ciągle żywy i aktualny. Został uzupełniony o kilka nowych informacji, jednak „podstawa przekazu” nie uległa zmianie.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.

Pierwszy zimowy tydzień. Test – biegowa odzież sprawdzona…w biegu

28 grudnia 2014

Mając więcej wolnego czasu, bo świąteczny weekend trwa i trwa – sprawdziłem, tak na wszelki wypadek – czy te ubraniowe rady sprawdzają się, i wykorzystując mroźną aurę „zbadałem” słuszność kilku koncepcji co do ubioru.

  • Dan

    Już są dostępne w Decathlonie