Supernova Glide 8 i Energy Boost 3 – nowe styropianowe hity z trzema paskami

7 stycznia 2016

AQ1865_41_detail
Nie jestem jakimś wyrafinowanym biegaczem, całkiem możliwe, że po ciemku, czy z zawiązanymi oczami nie rozróżniłbym czy biegnę w „którymś tam” modelu butów z serii 7 czy 8, ale cieszy fakt, że producenci dbają o nasze konsumenckie samopoczucie, i regularnie podsyłają na sklepowe półki nowe wersje znanych modeli.

A seria energetycznych butów „na styropianie” Adidas Boost cieszy się dużą, i co ważne zasłużoną popularnością wśród biegaczy – od amatorów po zawodowców, toteż nie dziwi fakt, że firma nie zasypia gruszek w popiele, i eksploatuje z maksymalną siłą nieustającą popularność podeszwy Boost.
Już nawet nie ogarniam ilości modeli na tej podeszwie – na początku były dwa, trzy, teraz jest ich kilkanaście. Lepsze, gorsze, udane i mniej udane. Ale magiczny wyraz BOOST napisany na cholewce daję wiarę w nieobliczalna moc i energie z nich płynącą, plus w gratisie przynależność do elitarnej grupy styropianowych władców chodników. Po wielkiej popularności topowych modeli serii Boost, z nowym rokiem pojawiają się godni następcy hitów sprzedaży. W nowych modelach widać zapożyczenia z topowej wersji Ultra Boost, jak np. konstrukcja zapietków, cholewki czy systemu Torsion. Oba nowe modele są też nieco lżejsze od swych starszych braci.

Adidas Energy BOOST 3

Ulubiony but wielu amatorów. Idealny zarówno na trening, jak i na start. Duża zawartość pianki Boost daje większy zwrot energii, ale też obecność pianki EVA daje brakujące w Ultra Boost’ach równe rozłożenie nacisku na podeszwę, co sprawia że w Energy Boost doskonale czują się tak zawodnicy szybcy, jak i wolniejsi i znacznie ciężsi. Nowa cholewka TechFit, ma zapewnić naturalne, giętkie wsparcie, oraz doskonałe dopasowanie dzięki bezszwowej konstrukcji. Znany już System Torsion wspiera nowość w tym modelu. To specjalnie wyprofilowane krawędzie podeszwy środkowej z pianki EVA, które pomagają utrzymać stopy w układzie neutralnym. Wypukła, uformowana z TPU konstrukcja FITFRAME zwiększa stabilizację pięty.
adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-01

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-02

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-04

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-03

Podeszwa pokryta gumą, o lekkim stopniu ugięcia daje dodatkowa amortyzację podobnie jak guma w Ultra Boost.
Stopa neutralna
Drop 10 mm
Waga: 310 g (rozmiar 42,5)
Cena: 690.00 zł

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-06

 

 

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-07

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-08

AF4918_41_detail

energy boost 3

Kolejnym nowym modelem który już można kupić, to niezwykle popularna seria

Adidas Supernowa Glide 8 Boost

Lider wśród butów treningowych. Obok Nike Pegasus chyba jeden z najpopularniejszych butów biegowych wśród amatorów. Model wielokrotnie nagradzany za design,  nominowany dwukrotnie do nagrody Runner’s World Editor’s Choice. Teraz pojawia się w nowej odsłonie. Z bezszwowa cholewką, całkowicie przeprojektowanym nowym zapiętkiem, specjalnie wyprofilowanym i miękkim dla ochrony ścięgna Achillesa, i nadal ze znakomitą gumą Continental, która daje chyba najlepszą w tej klasie butów przyczepność podeszwy. A podeszwa o tradycyjnym składzie 55% pianki boost i 45% pianki EVA.
Stopa neutralna
Drop 10 mm
Waga: 351 g (rozmiar 46)
Cena: 499.00 zł

zdjęcia/informacje www.adidas.com
adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-07

To co pierwsze rzuca się w oczy, w nowych Supernova Glide 8 – miękki wyprofilowany zapiętek

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-01adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-09

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-02

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-05

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-03

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-06

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-08

Warto przeczytać

Garmin Forerunner 735XT. Multisportowy profesjonalista w klasie średniej

19 listopada 2016

Przyznam Wam, że ten tekst (nie odważę się nazwać go testem) miał ukazać się dwa miesiące temu. Ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Takie jest życie. Banał, który potrafi sporo namieszać.

Odzież kompresyjna HOKO. Hiszpańska droga do doskonałości

3 września 2016

Patrząc na logotyp czy nazwy poszczególnych produktów, pierwsze, co nasuwa się na myśl to japońskie pochodzenie producenta. I chyba nikomu z klientów nie przychodzi do głowy, że HOKO to firma pochodząca i produkująca w Hiszpanii.

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

Odlo – bielizna termoaktywna. Najlepsza dla najlepszych

12 stycznia 2016

Kontynuując cykl o wiodących producentach bielizny termoaktywnej, koniecznie należy wymienić istniejącą od ponad sześćdziesięciu lat firmę, produkującą bieliznę pod marką Odlo.

Zimne ciuchy na gorące dni – wiosenno letnia szafa vol.2

13 maja 2015

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Coraz częściej spotykam biegaczy emanujących gołymi torsami. Czy faktycznie jest im chłodniej?.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.