Supernova Glide 8 i Energy Boost 3 – nowe styropianowe hity z trzema paskami

7 stycznia 2016

AQ1865_41_detail
Nie jestem jakimś wyrafinowanym biegaczem, całkiem możliwe, że po ciemku, czy z zawiązanymi oczami nie rozróżniłbym czy biegnę w „którymś tam” modelu butów z serii 7 czy 8, ale cieszy fakt, że producenci dbają o nasze konsumenckie samopoczucie, i regularnie podsyłają na sklepowe półki nowe wersje znanych modeli.

A seria energetycznych butów „na styropianie” Adidas Boost cieszy się dużą, i co ważne zasłużoną popularnością wśród biegaczy – od amatorów po zawodowców, toteż nie dziwi fakt, że firma nie zasypia gruszek w popiele, i eksploatuje z maksymalną siłą nieustającą popularność podeszwy Boost.
Już nawet nie ogarniam ilości modeli na tej podeszwie – na początku były dwa, trzy, teraz jest ich kilkanaście. Lepsze, gorsze, udane i mniej udane. Ale magiczny wyraz BOOST napisany na cholewce daję wiarę w nieobliczalna moc i energie z nich płynącą, plus w gratisie przynależność do elitarnej grupy styropianowych władców chodników. Po wielkiej popularności topowych modeli serii Boost, z nowym rokiem pojawiają się godni następcy hitów sprzedaży. W nowych modelach widać zapożyczenia z topowej wersji Ultra Boost, jak np. konstrukcja zapietków, cholewki czy systemu Torsion. Oba nowe modele są też nieco lżejsze od swych starszych braci.

Adidas Energy BOOST 3

Ulubiony but wielu amatorów. Idealny zarówno na trening, jak i na start. Duża zawartość pianki Boost daje większy zwrot energii, ale też obecność pianki EVA daje brakujące w Ultra Boost’ach równe rozłożenie nacisku na podeszwę, co sprawia że w Energy Boost doskonale czują się tak zawodnicy szybcy, jak i wolniejsi i znacznie ciężsi. Nowa cholewka TechFit, ma zapewnić naturalne, giętkie wsparcie, oraz doskonałe dopasowanie dzięki bezszwowej konstrukcji. Znany już System Torsion wspiera nowość w tym modelu. To specjalnie wyprofilowane krawędzie podeszwy środkowej z pianki EVA, które pomagają utrzymać stopy w układzie neutralnym. Wypukła, uformowana z TPU konstrukcja FITFRAME zwiększa stabilizację pięty.
adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-01

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-02

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-04

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-03

Podeszwa pokryta gumą, o lekkim stopniu ugięcia daje dodatkowa amortyzację podobnie jak guma w Ultra Boost.
Stopa neutralna
Drop 10 mm
Waga: 310 g (rozmiar 42,5)
Cena: 690.00 zł

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-06

 

 

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-07

adidas-energy-boost-3-biegamwmiescie-08

AF4918_41_detail

energy boost 3

Kolejnym nowym modelem który już można kupić, to niezwykle popularna seria

Adidas Supernowa Glide 8 Boost

Lider wśród butów treningowych. Obok Nike Pegasus chyba jeden z najpopularniejszych butów biegowych wśród amatorów. Model wielokrotnie nagradzany za design,  nominowany dwukrotnie do nagrody Runner’s World Editor’s Choice. Teraz pojawia się w nowej odsłonie. Z bezszwowa cholewką, całkowicie przeprojektowanym nowym zapiętkiem, specjalnie wyprofilowanym i miękkim dla ochrony ścięgna Achillesa, i nadal ze znakomitą gumą Continental, która daje chyba najlepszą w tej klasie butów przyczepność podeszwy. A podeszwa o tradycyjnym składzie 55% pianki boost i 45% pianki EVA.
Stopa neutralna
Drop 10 mm
Waga: 351 g (rozmiar 46)
Cena: 499.00 zł

zdjęcia/informacje www.adidas.com
adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-07

To co pierwsze rzuca się w oczy, w nowych Supernova Glide 8 – miękki wyprofilowany zapiętek

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-01adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-09

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-02

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-05

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-03

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-06

adidas-supernova-glide-8-biegamwmiescie-08

Warto przeczytać

Pierwszy sezon biegacza – 20 porad mniej i bardziej serio

2 lutego 2016

To remake wpisu który napisałem jako jeden z pierwszych na blogu. Może lepiej było go pozostawić w zapomnieniu, ale wbrew logice postanowiłem tekst zaktualizować, wygładzić i opublikować ponownie, choć podobne tematy pojawiły się ostatnio w kilku serwisach Internetowych.

Słuchawki do biegania. Kilka praktycznych porad, uwag i test

23 stycznia 2016

Podobno słuchanie muzyki podczas treningów pomaga, motywuje, zwiększa wydolność organizmu oraz stymuluje koordynację ruchową. To tłumaczy, dlaczego siedmiu na dziesięciu spotkanych biegaczy ma na głowie słuchawki.

12 porad jak zdrowo i bezpiecznie biegać zimą

20 stycznia 2016

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku prawdziwie zimowych dni będzie więcej niż w poprzednich latach.  Może nie w całej Polsce będzie bardzo mroźnie, ale śnieg i temperatury w okolicach zera czy kilku stopni mrozu zadomowiły się na dobre. A przecież nie mamy zamiaru odpuszczać naszego ulubionego biegania.

W co się ubrać do biegania – Jesienno zimowa szafa vol.2

26 grudnia 2015

Zapraszam do odświeżonego wpisu z grudnia 2014 r. To temat ciągle żywy i aktualny. Został uzupełniony o kilka nowych informacji, jednak „podstawa przekazu” nie uległa zmianie.

Bluza Adidas Ultra Jacket – dobra wiatrówka na wiosnę i jesień

14 kwietnia 2015

Co można napisać o lekkiej, cienkiej wiatrówce. Zawartość i budowa tego „akcesorium” jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż zegarek z GPS’em. Że jest lekka, cienka?. Tak – jest i cienka, i lekka. To tyle. A bardziej zainteresowanych szczegółami – zapraszam.

Pierwszy zimowy tydzień. Test – biegowa odzież sprawdzona…w biegu

28 grudnia 2014

Mając więcej wolnego czasu, bo świąteczny weekend trwa i trwa – sprawdziłem, tak na wszelki wypadek – czy te ubraniowe rady sprawdzają się, i wykorzystując mroźną aurę „zbadałem” słuszność kilku koncepcji co do ubioru.